Internet bezpłatne szkolenie z procesu inwestycyjnego

internet prędkość

internet prędkość

Internet bezpłatne szkolenie z procesu inwestycyjnego

Czy maszt telekomunikacyjny może powstać w ciągu jednej nocy, jak zapewniają przeciwnicy rozwoju mobilnych sieci komórkowych? Jak przekonuje Roberto Romański z Ministerstwa Cyfryzacji: Nie, infrastruktura telekomunikacyjna powstaje w sposób planowy. Proces inwestycyjny w telekomunikacji to proces z jednej strony administracyjno-prawny a z drugiej związany z technologią, a mianowicie planowaniem radiowym. I to właśnie zagadnieniom administracyjno-prawnym poświęcony będzie jeden z bloków naszego szkolenia.
Na zdjęciu widzimy po prawej stronie mężczyznę w okularach, który patrzy przed siebie. Po lewej widnieje napis – Telekomunikacji bez tajemnic – szkolenie dla samorządów i dziennikarzy, które odbędzie się 15 grudnia br. w godz. 10-15. Szkolenie odbędzie się online.

Data szkolenia: 15.12.2023 r., godz. 10-15. Szkolenie jest bezpłatne. Formuła online. Zgłoszenia można przesyłać na adres [email protected].

Tak, jak szybko rozwija się świat mobilnych technologii komórkowych, tak szybko rozwija się świat dezinformacji z tym związany. Nie od dziś wiadomo, że do stworzenia fake newsa wystarczy chwila a do jego sprostowania kilka stron często wnikliwych analiz. Temat ten zbadaliśmy bardzo dokładnie. W bloku poświęconym dezinformacji zobrazujemy to zjawisko na konkretnym przykładzie pewnej pani pracującej w jednym z samorządów, a której fake news dotarł do podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Przez ostatnie lata w cyklu #PowiedzSprawdzam opisaliśmy wiele najczęściej pojawiających się w przestrzeni publicznej fake newsów, np. tych o „powstawaniu masztu w ciągu nocy”. Dlaczego tak się dzieje, że pomimo wielu informacji prostujących ów fake news, powraca on jak bumerang? Najprawdopodobniej, dlatego że tematy związane z telekomunikacją nie należą do najprostszych. Proces inwestycyjny to trudne zagadnienie, dlatego, aby go wyjaśnić postawiliśmy na cykl szkoleń – zarówno tych online, jak i offline. Jeden z bloków szkolenia poświęcony jest tylko i wyłącznie zagadnieniom administracyjno-prawnym dotyczącym procesu inwestycyjnego. Trwa on prawie trzy godziny, co świadczy o tym, że temat nie jest prosty, a sam proces to długotrwałe i skomplikowane przedsięwzięcie, nierzadko obarczone ryzykiem protestów mieszkańców, którzy – zupełnie niesłusznie – są przekonani o szkodliwości sąsiedztwa wież telekomunikacyjnych.

Dwa kolejne bloki szkolenia poświęcone są:

Telekomunikacji i fizyce, gdzie Rafał Pawlak z Instytutu Łączności – PIB w prosty i zrozumiały sposób tłumaczy, jak to się dzieje, że do siebie dzwonimy i po co nam te wszystkie maszty i anteny,
Dezinformacji, w którym Kinga Graczyk z Ministerstwa Cyfryzacji tłumaczy jak działa manipulacja i jakich narzędzi używają środowiska sprzeciwiające się rozwojowi mobilnej sieci komórkowej, aby wywołać strach i poczucie zagrożenia wśród samorządowców, którzy jako pierwsi mają styczność z różnego rodzaju pismami, petycjami czy protestami tych środowisk, przytaczając przykłady „z życia wzięte”.

Nie możesz być z nami na szkoleniu? Posłuchaj podcastu

Rozwój telekomunikacji, w przeciwieństwie do panujących nieprawdziwych opinii, jest ogromną szansą dla gmin na wielu różnych płaszczyznach i do tego nie musimy specjalnie nikogo przekonywać. Dobry zasięg telefonii komórkowej oraz łatwy dostęp do usług mobilnego internetu to wielka szansa na rozwój wielu regionów w Polsce.

Wiemy, że nie każdy ma możliwość wzięcia udziału w naszym szkoleniu, dlatego przygotowaliśmy podcast „NieTylkoTelko!”, w którym kilka odcinków poświęciliśmy zarówno procesowi inwestycyjnemu (gość: Roberto Romański, Ministerstwo Cyfryzacji), jak i zagadnieniom telekomunikacyjnym (gość: Rafał Pawlak; Jakub Kwiecień, Instytut Łączności – PIB) oraz dezinformacji (gość: Izabela Tomaszewska, Demagog.org.pl; gość: Sebastian Górski, CHIP.pl). Wszystkie dostępne odcinki można znaleźć na największych serwisach podcastowych – Spotify, Google Podcast czy Apple Podcast.

Szkolenie oraz podcast to za mało? Eksperci z IŁ-PIB i MC pomagają Samorządowcom

Eksperci z Instytutu Łączności – PIB oraz Ministerstwa Cyfryzacji od prawie trzech lat walczą z dezinformacją, która narosła wokół tematów dotyczących telekomunikacji mobilnej w tym tej dotyczącej procesu inwestycyjnego. Metody są różne – publikacje artykułów (m.in. w ramach cyklu #PowiedzSprawdzam, gdzie obalane są̨ najpowszechniejsze fake newsy), audycje radiowe, podcasty, udział w wydarzeniach edukacyjno-informacyjnych czy konferencjach oraz szkolenia – zarówno online jak i offline.

Na prośbę uczestników szkolenia wystawiamy certyfikaty potwierdzające ich udział w kursie. Za nami już jedenaście tur szkolenia, w których udział wzięło ponad 200 osób. Zachęcamy do uczestnictwa. Chęć udziału należy zgłaszać na adres [email protected]. Adres ten służy także jako narzędzie do kontaktu z Samorządami, np. w kwestii rozmów z mieszkańcami czy procesu inwestycyjnego. Eksperci Ministerstwa Cyfryzacji oraz Instytutu Łączności chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące napotkanego problemu. Istnieje również możliwość zorganizowania indywidualnego szkolenia dla danego Samorządu.
O projekcie

Projekt „Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa” realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Instytutem Łączności – Państwowym Instytutem Badawczym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Działanie 3.4. Kampania, ma na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie działania, wykorzystania, bezpieczeństwa i znaczenia mobilnych sieci telekomunikacyjnych, a tym samym usług (w tym publicznych) opartych o te sieci. W ramach projektu zrealizowane zostaną działania w następujących obszarach: walka z dezinformacją, edukacja, podstawy prawne procesu inwestycyjnego, bezpieczeństwo i jakość życia. Więcej tekstów z cyklu #PowiedzSprawdzam na gov.pl/5g, na Facebooku: @Instytut_Lacznosci oraz X: @Il_PIB.

źródło; https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/bezplatne-szkolenie-z-procesu-inwestycyjnego-ostatnia-edycja