Tarcza antykryzysowa dla biznesu

speed testy
speed testy

Przedsiębiorco weź udział w konferencji – dowiedz się, na jakie wsparcie możesz liczyć!

25.05.2020

Rusza cykl bezpłatnych wideokonferencji „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”. Ma on pomóc właścicielom firm w walce z negatywnymi skutkami ekonomicznymi wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Pierwsze spotkanie online już 26 maja.
I góry belka z logotypem Tarczy Antykryzysowej dla Biznesu. Napis: Cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców. Adres www.parp.gov.pl/tarcza. Logotypy: Ministerstwa Rozwoju i PARP. Pod belką obrazek nóg pięciu osób, (w ujęciu od kolan w butów) elegancko ubranych.

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej w ostatnich miesiącach.

Pierwsza z 20 zaplanowanych wideokonferencji – organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości – będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej.

Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Podczas wirtualnych spotkań specjaliści poruszą też zagadnienia, takie jak:

rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

Aby wziąć udział w konferencji nie trzeba się wcześniej rejestrować. Przewidziana jest możliwość zadawania pytań, z której skorzystać mogą nie tylko przedsiębiorcy, ale również samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem.

Więcej informacji: www.parp.gov.pl/tarcza.

żródło: gov.pl