Internet cyfrowe koło gospodyń wiejskich

14 listopada w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Golądkowie odbyła się inauguracja projektu Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich z udziałem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Henryka Kowalczyka, Pełnomocnika Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych – Anny Gembickiej, Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Janusza Cieszyńskiego oraz Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Haliny Szymańskiej.
Konferencja prasowe inauguracja programu Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich
Kultywujemy tradycję, cyfryzujemy usługę

Koła Gospodyń Wiejskich mają na ziemiach polskich blisko 150-letnią tradycję. Ich działalność od lat cieszy się dużą popularnością. Organizacje angażują lokalną społeczność w kultywowanie pamięci o miejscowych tradycjach i folklorze. Członkinie i członkowie kół słyną także z wytwarzania różnego rodzaju rękodzielnictwa nawiązującego do kultury ich regionu.

– „Wielu twórców nie udostępnia swoich dzieł i wyrobów w sieci. Projekt „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” daje możliwość, by zaprezentować je w internecie. Tym bardziej, że członkinie kół gospodyń wiejskich są dziś nie tylko ambasadorkami folkloru, ale angażują się coraz chętniej w proces cyfryzacji polskiej wsi. Ufam, że szkolenia będą dla tych wszystkich, którzy w tak piękny sposób promują polską tradycję i kulturę portalem do świata cyfrowego. Jestem pewien, że świadomie i bezpiecznie zdołają korzystać z dobrodziejstw nowych technologii” – podkreśla sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.

W ramach projektu „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” przygotowano cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań prowadzonych przez doświadczonych trenerów.
Zapisy na szkolenia

Do udziału w szkoleniach zachęcamy gospodynie i gospodarzy, którzy chcą rozpocząć działalność w sieci. Uczestnicy bezpłatnych warsztatów będą zdobywać umiejętności z zakresu praktycznej obsługi sprzętu, bezpiecznego korzystania z internetu, a także wiedzę na temat komunikacji marketingowej w sieci i załatwiania spraw online. Na zajęcia można zapisać się:

poprzez zgłoszenie do lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich
telefonicznie pod numerem 22 112 04 88
bądź przez kontakt z powiatowym Pełnomocnikiem ds. KGW odpowiednim do miejsca zarejestrowania Koła
lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://bezbarier.org.pl/projekt_cyfrowe-kgw.html.

Rekrutacja na warsztaty trwa do 15 listopada 2022 r. Szkolenia prowadzone będą w formie stacjonarnej w 12 powiatach:

pułtuskim,
garwolińskim,
ostrowskim,
biłgorajskim,
włocławskim,
koneckim,
oleśnickim,
toruńskim,
łobeskim,
łomżyńskim,
tarnowskim
ryckim.

Szkolenia będą odbywać się w kameralnych grupach, dostosowanych do poziomu zaawansowania ich uczestników oraz w przyjaznej atmosferze. Dla każdego uczestnika, który weźmie udział w szkoleniu przeznaczony jest tablet, który po zakończeniu szkolenia, uczestnik otrzyma na własność.

Projekt realizowany jest przez „Edukację Bez Barier – Fundację Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce” we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Szkolenia objęte są patronatem honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/cyfrowe-kola-gospodyn-wiejskich–bezplatne-warsztaty-w-12-powiatach