Internet klub młodego programisty kodowanie

Zapraszamy na spotkania online wprowadzające w świat kodowania i programowania. To bezpłatne zajęcia dla uczniów i uczennic ze szkół podstawowych, prowadzone tak, by inspirowały do odkrywania swoich własnych talentów. Podczas nich, pokażemy też jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Każde spotkanie będzie dotyczyło innego tematu. Wystarczy zarejestrować się na stronie Klubu Młodego Programisty lub wziąć udział w transmisji na FB.
Odkryj swoje talenty z Klubem Młodego Programisty!

Zajęcia dla dzieci z klas 1-3

30 marca / czwartek / godz. 12:00

Dbamy o naszą planetę! / Teresa Smoleń

Tematem przewodnim warsztatu będzie ekologia, ale także zachęcanie do spędzania czasu w kontakcie z naturą. Obchody Dnia Wiosny i Dnia Ziemi staną się okazją do proekologicznych działań. Uczestnicy m.in. utrwalą zasady dotyczące segregacji śmieci, za pomocą kodu posprzątają plażę, a także udadzą się w wirtualną podróż po pięknych zakątkach planety.

 

27 kwietnia / czwartek / godz. 12:00

Spotkanie z książką / Teresa Smoleń

Tematem warsztatu będą książki. Spotkanie będzie pełne aktywności wyzwalających twórczość, a także zachęcających do konstruowania opowieści. Nie zabraknie odniesień do znanej literatury dziecięcej, a także motywowania do regularnego czytania. Uczestnicy stworzą także komiks, w którym polecą ulubioną książkę, aby nadchodzące wakacje stały się okazją do regularnego czytania.

 

Zajęcia dla dzieci z klas 4-5

16 lutego / czwartek / godz. 18:00

Bezpiecznie w sieci / Mariola Fik

Warsztat opiera się na tematyce bezpieczeństwa w sieci, a zwłaszcza na zagadnieniu ochrony haseł. Dzieci uczestnicząc w kilku angażujących zadaniach, dowiedzą się, czym cechuje się silne hasło. Nauczą się krytycznie podchodzić do wiadomości otrzymywanych z nieznanych źródeł oraz zaprogramują prosty generator bezpiecznych haseł.

 

9 marca /czwartek / godz. 18:00

Zaprogramuj grę Arcade / Mariola Fik

Podczas warsztatu online uczestnicy będą mieli szansę cofnąć się kilkadziesiąt lat i dowiedzieć się, w jakie gry grały wtedy dzieci i młodzież. W części zasadniczej grupa zajmie się projektowaniem i programowaniem gry typu Arcade, w której przeprowadzi autorskiego bohatera przez zawiły labirynt.

 

20 kwietnia / czwartek / godz. 18:00

Zaprogramowany kompas / Mariola Fik

Podczas warsztatu uczestnicy zajmą się przygotowaniem przedmiotu stanowiącego niezbędnik każdego wędrowca – kompasu. Do realizacji zadania przyda im się umiejętność logicznego myślenia i programowania bloczkowego, a efekt swoich działań sprawdzą na symulatorze płytki micro:bit.

 

Zajęcia dla młodzieży z klas 6-8

15 lutego / środa / godz. 18:00

Stwórz apkę – generator bezpiecznych haseł! / Sławomir Baturo

W czasie warsztatu uczestnicy zaprojektują i zaprogramują prostą aplikację. Dowiedzą się jakie są zasady tworzenia bezpiecznych haseł. Poznają sposoby tworzenia aplikacji do generowania haseł. Następnie przy pomocy aplikacji MakeCode stworzą skrypt aplikacji działający na płytce micro:bit. W kolejnym kroku rozpoczną tworzenie wersji aplikacji w języku Python.

 

25 kwietnia / wtorek / godz. 18:00

Jeździmy po Marsie „roverem”/ Sławomir Baturo

Podczas warsztatu przybliżymy temat poruszania się łazików marsjańskich, a następnie zaprogramują symulację bezkolizyjnego poruszania się łazika Curiosity po czerwonej planecie.

 

Jak dołączyć do zajęć?

Zarejestruj się na zajęcia na stronie: https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/aktualnosci/spotkania-dla-uczniow-inspirujace-do-odkrywania-swoich-talentow/
Bez wcześniejszej rezerwacji – na naszym kanale FB: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl

 

O Klubach Młodego Programisty

Kluby to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. W każdym województwie działa jeden stacjonarny klub, w którym prowadzone są kursy i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy także zajęcia online – dostępne dla dzieci i młodzieży z całej Polski oraz dedykowane spotkania online dla rodziców i edukatorów. Warsztaty w Klubach potrwają do sierpnia 2023 r.

Więcej informacji o ofercie Klubów Młodego Programisty można znaleźć na stronie internetowej https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/ oraz na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/odkryj-swoje-talenty-z-klubem-mlodego-programisty