Internet T-Mobile na rzecz klimatu

W walce o lepszy klimat liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest. T‑Mobile ma wpisaną w swoje DNA troskę o dobro naszej planety, dlatego dołącza do inicjatywy „Godzina dla Ziemi” i 25 marca wygasi oświetlenie budynku przy ul. Marynarskiej w Warszawie, łącznie z charakterystycznym, neonowym logiem. A to nie wszystko, co operator robi, aby oszczędzać zużycie energii i zrealizować cel neutralności klimatycznej!

3600 sekund bez energii elektrycznej – tylko tyle i aż tyle potrafi zmienić świat. Wieczorem, w sobotę 25 marca, na budynku głównej siedziby T‑Mobile przy ul. Marynarskiej w Warszawie zgaśnie charakterystyczne magentowe „T” i wygaszone zostanie całe oświetlenie. To gest, jakim operator każdego roku dołącza do globalnej idei „Godzina dla Ziemi”. Ale 60 minut to tylko symbol działań, jakie przez 365 dni w roku podejmuje firma na rzecz naszej planety.

„W T‑Mobile jesteśmy świadomi, jak ważnym problemem jest kryzys klimatyczny. Walka o lepszą planetę to odpowiedzialność każdego z nas, ale też, a może przede wszystkim, firm i rządów. Wiemy, że pojedyncze akcje już nie wystarczą, dlatego działania z zakresu zrównoważonego rozwoju są stałym i ważnym elementem naszej strategii – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i CR. – Chcemy minimalizować nasz ślad węglowy, mamy wyznaczone cele i strategię ich osiągnięcia. Regularnie weryfikujemy nasze postępy i cieszymy się, bo nasze działania przynoszą realne rezultaty.”
Magenta coraz bardziej #Green(Magenta)

„Godzina dla Ziemi” to oczywiście symboliczne działanie, ale operator poważnie traktuje kwestie oszczędności energii. Jesienią 2022 roku T‑Mobile przeprowadził pogłębione analizy najbardziej energochłonnych instalacji w budynku siedziby głównej w Warszawie. Dzięki uzyskanym wynikom zmodernizowano system odzysku ciepła z budynku, zmieniono parametry pracy systemów wentylacji i zakresu nastaw parametrów nawiewanego powietrza, a także rozpoczęto przegląd pomieszczeń technicznych (takich jak serwerownie i netroomy) pod kątem optymalizacji ich wykorzystania. O sukcesie wprowadzonych zmian najlepiej świadczą rezultaty – porównując 3 miesiące na przełomie roku do analogicznego okresu rok wcześniej, firma oszczędziła 12% energii i 33% ciepła z sieci miejskiej!
W drodze do neutralności klimatycznej

Istotnym składnikiem dochodzenia do neutralności klimatycznej jest oczywiście także flota samochodowa, która modernizowana jest od 2019 roku. I wyniki są doskonałe! Obecnie auta hybrydowe to już ponad 80% wszystkich samochodów należących do firmy, a do 2025 roku będzie to 100%. Team Magenta samochodami elektrycznymi przejechał już blisko pół miliona kilometrów, a wprowadzone zmiany przyniosły rezultat w postaci 900 ton CO2 oszczędzonych w latach 2020-2022, co przekłada się na redukcję emisyjności o 35%! Firma zachęca oczywiście pracowników do podejmowania odpowiedzialnych wyborów, poza wspólnym podróżowaniem autem do biura. Na parkingu pod siedzibą główną wydzielono parking dla rowerów oraz miejsce do ładowania hulajnóg elektrycznych. Przed każdym sezonem uruchamiany jest także bezpłatny serwis rowerowy, dzięki czemu każdy pracownik może sprawdzić swój sprzęt i bezpiecznie się przemieszczać. Co więcej, na terenie T‑Mobile przy ul. Marynarskiej czekają trzy stacje wypożyczalni rowerowych.

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2023/03/60-minut-ktore-robi-roznice—t-mobile-dziala-na-rzecz-klimatu-nie-tylko-od-swieta.html