Kryminalny Escape Room CBS Reality i Cyfrowego Polsatu

speed testy

speed testy

Już niedługo każdy będzie mógł wcielić się w detektywa i podążyć tropami mordercy, rozwiązując dwie sprawy kryminalne sprzed lat. Gra w wyjątkowym kryminalnym Escape Roomie została przygotowana przez autorkę powieści kryminalnych Joannę Opiat-Bojarską i youtubera Marcina Myszkę – parę prowadzących w nowym polskim serialu dokumentalnym kanału CBS Reality „DNA polskich zbrodni” z okazji premiery serialu 18 listopada 2019. Partnerem akcji jest Cyfrowy Polsat, w którym kanał CBS Reality dostępny jest w telewizji satelitarnej i kablowej w technologii IPTV na pozycji 82.

Mobilny Escape Room CBS Reality pojawi się w ramach 23.

Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w dniach 24-27 października. Uczestnicy gry będą musieli zmierzyć się z dwiema sprawami kryminalnymi: zaginięciem nastolatki i samobójstwem policjantki. Choć to sprawy zamknięte, wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – w trakcie dochodzeń pojawiły się błędy, nieścisłości, wiele śladów zostało pominiętych. W dodatku ktoś blokuje wznowienie śledztw! Czy uczestnikom gry uda się odnaleźć mordercę?

WSZYSTKO KRYJE SIĘ W DETALACH

Escape Room CBS Reality to niezwykły mobilny kontener, w którym na 15 metrach kwadratowych industrialnej przestrzeni udało się zmieścić to wszystko, co pomaga policjantom w śledztwie: tablicę ze zdjęciami zamieszanych w sprawę i powiązaniami między nimi, rekonstrukcje zdarzeń (w formie wideo na ekranach), dokumenty (do których gracze muszą dotrzeć), a nawet magazyn policyjnych dowodów (dostępnych po wykonaniu pierwszych zadań). Gracze będą musieli powiązać wskazówki i dojść prawdy – a mają na to tylko 20 minut! Jednorazowo udział w grze może wziąć maksymalnie 5 osób.

Scenariusz gry napisała jedna z najpopularniejszych polskich autorek kryminałów – Joanna Opiat-Bojarska. Właśnie ukazał się trzeci tom stworzonej przez nią serii „Kryształowi” ukazującej prawdę o polskiej policji. W pokoju zagadek pojawią się także podpowiedzi dla graczy specjalnie nagrane przez Marcina Myszkę, youtubera specjalizującego się w tematyce kryminalnej, autora kanału Niediegetyczne i podcastu Kryminatorium.

DNA POLSKICH ZBRODNI

Mobilny Escape Room CBS Reality i Cyfrowego Polsatu powstał specjalnie z okazji zbliżającej się premiery drugiej polskiej produkcji kryminalnej CBS Reality – „DNA polskich zbrodni” (premiera 18.11). Gospodarzami programu są Joanna Opiat-Bojarska i Marcin Myszka. Każdy z 10 odcinków serii będzie poświęcony jednej sprawie kryminalnej, która wydarzyła się w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat. Prowadzący przedstawią widzom wydarzenia krok po kroku, skupiając się na wszystkich istotnych szczegółach, a także przyjrzą się metodom pracy policji i techników kryminalnych, które doprowadziły do rozwiązania sprawy.

Wizyta w mobilnym pokoju zagadek to wyjątkowa okazja, by choć na chwilę wcielić się w rolę śledczych prowadzących dochodzenie. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów kryminałów.

WSPÓŁRZĘDNE GEOGRAFICZNE

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO
50° 3′ 35” N, 20° 0′ 31” E
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków
Mobilny Escape Room CBS Reality i Cyfrowego Polsatu otwarty będzie:
24.10. w godzinach 10:00-17:00
25-26.10. w godzinach 10:00-19:00
27.10. w godzinach 10:00-17:00
Udział w grze jest bezpłatny.

źródło: https://grupapolsat.pl/pl/archive/kryminalny-escape-room-cbs-reality-cyfrowego-polsatu-juz-wkrotce-w-krakowie#