Rusza Regionalne Forum ITU dla Europy

Rusza Regionalne Forum ITU dla Europy

speed testy

speed testy

21.10.2020

Strategie, polityki i wdrożenia 5G – to tematy tegorocznego Regionalnego Forum ITU dla Europy. W spotkaniu, które rozpoczyna się w czwartek, weźmie udział minister Marek Zagórski.
Grafika zapowiadająca Regionalne Forum ITU.

Tegoroczne Regionalne Forum ITU dla Europy jest organizowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP (KPRM).

O szansach i wyzwaniach

Forum otworzy Sekretarz Stanu w KPRM Minister Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia, w trakcie dwudniowych obrad (22-23 października), skoncentrują się na wyzwaniach i szansach związanych z wdrażaniem sieci 5G, ze szczególnym uwzględnieniem strategii i polityk regionalnych i krajowych oraz kwestii dotyczących pól elektromagnetycznych.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, Światowej Organizacji Zdrowia, Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP), a także przedstawiciele administracji państw członkowskich ITU, organizacji międzynarodowych, liderzy biznesu, eksperci branżowi, promotorzy innowacji, start-upy oraz środowiska akademickie.

Pierwotnie wydarzenie miało odbyć się w Warszawie. W związku z sytuacją epidemiczną jego uczestnicy spotkają się online.

Regionalne Forum ITU dla Europy – więcej informacji.

źródło:https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rusza-regionalne-forum-itu-dla-europy