Usługi cyfrowe w UE konsultacje

speed testy

speed testy

Usługi cyfrowe w UE – ruszyły konsultacje!

30.12.2020

Zaczynamy konsultacje publiczne projektu unijnego rozporządzenia o usługach cyfrowych (Digital Services Act). Na Wasze opinie i stanowiska czekamy do 15 stycznia 2021 r.
Grafika wektorowa = trzy osoby wspólnie pracują nad ideą – symbolizowaną przez umiejscowioną na środku żarówkę. Każdy z nich coś do niej dokłada.

Projekt rozporządzenia Komisja Europejska opublikowała 15 grudnia 2020 r. To bardzo ważny dokument. Zawarte w nim regulacje dotyczą każdego użytkownika internetu, dlatego warto wziąć udział w konsultacjach.

Przeczytajcie i napiszcie

Rozporządzenie wprowadza m.in. nowe przepisy dotyczące usług cyfrowych, w tym mediów społecznościowych, platform handlu elektronicznego i innych platform internetowych działających w Unii Europejskiej.

Dotyka też kluczowych zagadnień dla rozwoju sieci, m.in. usuwania nielegalnych treści z internetu, ochrony wolności słowa, zasad moderowania treści przez platformy internetowe, reklamy online.

Więcej informacji na temat rozporządzenia Akt prawny o usługach cyfrowych znajdziecie w naszym komunikacie i na stronach Komisji Europejskiej.

Pełen tekst rozporządzenia jest dostępny na stronie EUR-Lex.

Do 15 stycznia!

Zachęcamy do przesyłania uwag i opinii na temat projektu do 15 stycznia 2021 r. Wystarczy e-mail wysłany na adresy: [email protected] oraz [email protected].

Przesłane materiały zostaną wykorzystane do przygotowania oficjalnego stanowiska rządu do projektowanej regulacji.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach!

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/uslugi-cyfrowe-w-ue–ruszyly-konsultacje