Usługi cyfrowe w Unii Europejskiej konsultacje

speed testy

speed testy

Usługi cyfrowe w UE – dłuższe konsultacje!

13.01.2021

Do 22 stycznia przedłużamy termin konsultacji publicznych projektu unijnego rozporządzenia o usługach cyfrowych (Digital Services Act).
Na pierwszym planie dłoń trzymająca fioletowy obrazem z białą chmurką przypominającą symbol internetowego komentarza. W tle, rozmazane, kolorowe obrazki z symbolami poczty elektronicznej, tekstami share, photo, itp.

Wszyscy zainteresowani – a wiemy, że jest ich wielu – mają dodatkowy tydzień na przesłanie nam swoich opinii i spostrzeżeń. Konsultacje rozporządzenia potrwają do 22 stycznia (wcześniej planowaliśmy je zakończyć 15 stycznia).

Wyraź swoją opinię

Projekt rozporządzenia Komisja Europejska opublikowała 15 grudnia 2020 r. To bardzo ważny dokument. Zawarte w nim regulacje dotyczą każdego użytkownika internetu, dlatego warto wziąć udział w konsultacjach.

Rozporządzenie wprowadza m.in. nowe przepisy dotyczące usług cyfrowych, w tym mediów społecznościowych, platform handlu elektronicznego i innych platform internetowych działających w Unii Europejskiej.

Dotyka też kluczowych zagadnień dla rozwoju sieci, m.in. usuwania nielegalnych treści z internetu, ochrony wolności słowa, zasad moderowania treści przez platformy internetowe, reklamy online.

Więcej informacji na temat rozporządzenia Akt prawny o usługach cyfrowych znajdziecie w naszym komunikacie i na stronach Komisji Europejskiej.

Pełen tekst rozporządzenia jest dostępny na stronie EUR-Lex.

Napisz, co myślisz

Zachęcamy do przesyłania uwag i opinii na temat projektu na adres: [email protected] oraz [email protected]. Termin: 22 stycznia 2021 r.

Przesłane materiały zostaną wykorzystane do przygotowania oficjalnego stanowiska rządu do komunikatu Komisji.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/uslugi-cyfrowe-w-ue–dluzsze-konsultacje