Facebook Messenger

speed testy
speed testy

Facebook Messenger (inaczej: Messenger)[1] – komunikator internetowy stworzony przez Facebooka. Służy do wysyłania wiadomości, zdjęć, filmów, naklejek i innych plików, a także pozwala reagować na wiadomości znajomych[2] i wchodzić w interakcje z botami[3]. Usługa umożliwia również połączenia głosowe (w tym grupowe) oraz wideorozmowy[3]. Aplikacja oferuje możliwość szyfrowania wiadomości[4] oraz dostęp do minigier[3].

W kwietniu 2017 z usługi Facebook Messenger korzystało 1,2 mld użytkowników[5].

Od 2008 r. aplikacja była rozwijana jako Facebook Chat[6], później oddzielono ją od głównej aplikacji Facebooka[7] oraz przemianowano na Facebook Messenger[8][9]. W 2015 r. wprowadzono możliwość korzystania z aplikacji bez rejestracji w serwisie Facebook[10]. Opcja założenia konta w aplikacji bez posiadania konta w serwisie Facebook była dostępna do 2019 r.[11] Pod koniec 2019 r. Facebook zmodyfikował regulamin, zmieniając sposób korzystania z komunikatora i narzucając wymóg posiadania konta w serwisie Facebook przy zakładaniu nowego konta w komunikatorze[11]. Zmiany wprowadzone pod koniec 2019 r. nie dotyczą jedynie tych użytkowników, którzy już mają swoje konta w komunikatorze[11].

W październiku 2016 Facebook uruchomił usługę Messenger Lite, tj. wersję Messengera pozbawioną szeregu dodatkowych funkcji[12]. W 2018 r. Facebook zauważył potrzebę wdrożenia ciemnego motywu w swoich aplikacjach, dlatego główna aplikacja, jak też Messenger dostępne są również w czarnej odsłonie[13].

zrodło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Facebook_Messenger