Filmowy styczeń w IPLI pod znakiem polskiego kina

speed testy

speed testy

W IPLI, największym serwisie rozrywki internetowej, można obejrzeć kolejne polskie produkcje filmowe. To m.in. zrealizowana z rozmachem historia polskich pilotów w filmie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oraz niezwykły dokument „Niepodległość” oparty na archiwalnych odrestaurowanych i pokolorowanych nagraniach.

Wciąż wzbogacana biblioteka filmowa IPLI, w styczniu powiększy się o kolejne ciekawe tytuły – w serwisie będzie można obejrzeć nowe komedie, filmy oparte na wydarzeniach historycznych czy sensacyjne.
„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”
Film w kinach obejrzało prawie 1,5 miliona widzów.

To prawdziwa historia polskich asów przestworzy inspirowana bestsellerową książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) stworzyli elitarną jednostkę − Dywizjon 303, który nie miał sobie równych.
W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

„Niepodległość”
Film pokazuje drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i walkę o ukształtowanie jej granic: w czasie I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej, w powstaniach, plebiscytach i zabiegach dyplomatycznych, m.in. w Wersalu. Na oczach widzów przodkowie odbudowują Polskę po latach niewoli, a zwieńczeniem ich starań jest uchwalenie Konstytucji marcowej.

Kilkuletnia kwerenda w światowych archiwach filmowych pozwoliła na pozyskanie doskonałej jakości materiałów z lat 1914 – 1923. W produkcji wykorzystano archiwalia francuskie, niemieckie, rosyjskie, amerykańskie, ukraińskie i polskie (FINA). Wszystkie materiały zostały odrestaurowane i pokolorowane dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej.
„Niepodległość” to także zapis ówczesnego życia społecznego,

gospodarczego i kulturalnego. Narrację prowadzą świadkowie i uczestnicy wydarzeń, którzy pozostawili pisemne świadectwa swych losów i historii. Reżyserem filmu jest Krzysztof Talczewski. Film wyprodukowała MWM Media Sp. z o.o. przy współpracy z Telewizją Polsat, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

„Kamerdyner” w IPLI od 21 stycznia

Opowiedziana z rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów, Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu − Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.
„Juliusz” w IPLI od 25 stycznia

Komedia twórców przebojowej „Planety singli” stworzona we współpracy z czołowymi polskimi stand-uperami: Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim.
Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

W IPLI dostępne są również inne filmowe przeboje: „Zimna wojna”− polski kandydat do Oskara, „Whitney”, „Twarz”, „Odnajdę Cię”, „Pitbull. Ostatni Pies”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”, „Gnomy rozrabiają”, „Carte blanche”, „Gotowi na wszystko. Exterminator” czy „Volta”.
Ponadto użytkownicy IPLI wśród ponad 100 kanałów telewizyjnych znajdą również najlepsze stacje filmowo-serialowe, m.in.: AXN, Kino Polska, kanały FilmBox, Paramount Channel, Epic Drama czy Comedy Central Polska i Comedy Central Family.

Oglądaj, gdzie chcesz i kiedy chcesz

IPLA zapewnia swoim użytkownikom największą i najbardziej różnorodną bazę legalnych treści, w tym ponad 100 stacji telewizyjnych, transmisje z najważniejszych wydarzeń sportowych, bogatą bibliotekę filmów i seriali, dziesiątki tysięcy materiałów na życzenie o różnorodnej tematyce, bajki, newsy oraz publicystykę. Dzięki dostępności IPLI na wielu urządzeniach, użytkownicy mają komfort oglądania materiałów w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także na urządzeniach Smart TV. Ponadto użytkownicy mają możliwość kontynuowania oglądania materiału na innym urządzeniu (opcja Oglądaj dalej) i mogą wygodnie przełączać się między nimi. IPLA zaproponuje też treści najlepiej dopasowane do potrzeb i zainteresowań użytkownika, dzięki rozpoznaniu jego preferencji i systemowi rekomendacji.

źródło: https://grupapolsat.pl/pl/archive/filmowy-styczen-w-ipli-pod-znakiem-polskiego-kina-dywizjon-303-historia-prawdziwa#