Forum Cyfrowej Administracji Publicznej

speed testy

speed testy

Forum Cyfrowej Administracji Publicznej 2021 – zarejestruj się już dziś!

16.02.2021

Architektura informacyjna państwa w praktyce, innowacyjna administracja, wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem – to tylko niektóre tematy tegorocznego Forum Administracji Cyfrowej. Przygotowaliśmy też wyczekiwaną premierę. Zapraszamy!
Grafika wektorowa – na środku ekran z widocznym na nim mężczyzną. Wokół ekranu cztery osoby (trzy z lewej – wskazują na ekran), jedna z prawej – siedzi na krześle, korzysta z laptopa. Całość utrzymana w niebiesko- granatowej stylistyce. Na środku na górze napis Forum Cyfrowej Administracji Publicznej.

Głównym celem Forum Cyfrowej Administracji Publiczne (FCAP) jest wymiana doświadczeń i dyskusja o przyszłości i wyzwaniach cyfrowej administracji publicznej. Forum jest skierowane przede wszystkim do pracowników administracji publicznej, ale zapraszamy na nie także wszystkich, którym ta tematyka jest bliska.

Weź udział w FCAP 2021 – zarejestruj się!

Wyczekiwana premiera

Tegoroczna edycja odbędzie się online – 26 lutego w godz. 10-13. Otworzą ją premier Mateusz Morawiecki oraz minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie premiera naszego portalu Interoperacyjności i Architektury Informacyjnej Państwa.

– Naszym celem jest m.in. uporządkowanie cyfrowych procesów zachodzących w państwie. To jeden z kluczowych warunków powodzenia cyfrowej transformacji w Polsce. Dzięki tym działaniom łatwiej będzie m.in. optymalizować koszty dalszej rozbudowy i utrzymania infrastruktury teleinformatycznej, co w efekcie podniesienie sprawność działania państwa – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM.

Na portalu będzie można znaleźć m.in. bazę wiedzy do wykorzystania w planowaniu, budowie i rozwoju krajowych i europejskich e-usług publicznych, a także standardy, rekomendacje i komponenty do wykorzystania w budowie i rozwoju elektronicznych usług publicznych.

Uczestnicy Forum zobaczą portal jako pierwsi. Co więcej – będą mogli wziąć udział w konkursie związanym z portalem. Nie możemy zdradzić wiele – ale jeśli będzie konkurs, to także nagrody.

Aktualne tematy

Premiera portalu odbędzie się podczas dyskusji „Czy da się ogarnąć chaos? Architektura Informacyjna Państwa w praktyce”. Wezmą w niej udział Jacek Paziewski (dyrektor Departamentu Architektury Informacyjnej Państwa, KPRM), prof. Andrzej Sobczak (SGH), Paweł Masiarz (Centrum eZdrowia) i Leszek Maśniak (Emag, Sieć Łukasiewicz).

Inne tematy, o których będą dyskutowali uczestnicy tegorocznej edycji Forum Cyfrowej Administracji Publicznej to m.in.:

Innowacyjna administracja – czy to możliwe? (Justyna Orłowska, Marta Lewandowska, Tomasz Topolewski).
Czy sektor publiczny podoła wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem w 2021 r. (Robert Kośla, Karol Okoński, Agnieszka Aleksiejczuk)
Nowe technologie w rolnictwie – innowacje w nieinnowacyjnym obszarze (Michał Wiśniewski, Wojciech Janek)
Trendy i innowacje cyfrowe administracji – moda czy konieczność (Jarosław Abramczyk, Maciej Bułkowski)
Cyfrowa transformacja administracji 2.0 – nowe kierunki w dobie COVID-19 w obszarze kompetencji? (Adam Wojtkowski, Michał Wiśniewski, Przemysław Koch)
Bezpieczeństwo sektora publicznego – nowe ryzyka i techniki obrony w sytuacji pandemicznej (Grzegorz Latosiński, Mariusz Głębocki)

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie Forum Cyfrowej Administracji Publicznej.

– Forum jest miejscem wymiany doświadczeń i przestrzenią do dyskusji o przyszłości i wyzwaniach technologicznych cyfrowej administracji. Nowoczesny sektor publicznych to koło zamachowe każdej prężnie działającej gospodarki. Okres odbudowy po pandemii jest wielką szansą na nowe cyfrowe otwarcie naszego kraju – mówi Arkadiusz Lefanowicz, przewodniczący Rady Fundacji IT Leader Club Polska, pomysłodawca Forum Cyfrowej Administracji Publicznej.

Zarejestruj się!

Pomysłodawcą i organizatorem FCAP jest Fundacja IT Leader Club Polska. Partnerami Forum są Kancelaria Premiera Rady Ministrów (KPRM) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Weź udział w FCAP 2021 – zarejestruj się już dziś! Udział dla pracowników sektora publicznego jest bezpłatny.

Więcej informacji na https://www.fcap.pl/

Zapraszamy!

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/forum-cyfrowej-administracji-publicznej-2021–zarejestruj-sie-juz-dzis