Internet 10 lat firmy Integrated Solutions

internet prędkość

internet prędkość

Internet: 10 lat firmy Integrated Solutions

W 2011 roku firma zatrudniała 20 pracowników i wypracowała 49 mln zł przychodu. Dziś pracuje w niej już 300 wysokiej klasy specjalistów, a przychody za rok 2020 wyniosły 731 mln zł. To wzrost niemal piętnastokrotny. Według tegorocznej edycji rankingu TOP200 Computerworld Integrated Solutions jest m.in. 3 integratorem na polskim rynku i 2 dostawcą rozwiązań IT dla instytucji publicznych.

– Droga, jaką przebył IS w ciągu ostatnich 10 lat jest naprawdę imponująca. Widać wyraźnie, że decyzja o utworzeniu tej spółki i silnym wejściu w sektor rozwiązań ICT była słuszna. W ostatnich trzech latach przychody Orange Polska z usług ICT rosną średnio o 25-30% w skali roku. Osiągnęliśmy to dzięki efektowi skali i synergii w Grupie, ale także dzięki uważnej obserwacji rynku i oczekiwań klientów, którzy chcą prostych, cyfrowych rozwiązań optymalizujących procesy biznesowe i pozwalających szybko reagować na zmiany otoczenia.

Integrated Solutions wraz z Craftware i BlueSoft – pozostałymi spółkami z Grupy Orange Polska – tworzą dziś szeroką ofertę dla wszystkich sektorów gospodarki od produkcji, transportu, po energetykę i branżę retail – mówi Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu Orange Polska ds. rynku biznesowego. – Zgodnie z naszą nową strategią .

Grow chcemy coraz skuteczniej wspierać polskie przedsiębiorstwa w cyfrowej transformacji i we wdrażaniu najnowocześniejszych narzędzi. Rola Integrated Solutions w realizacji tego zadania jest trudna do przecenienia – dodaje Bożena Leśniewska – 10 lat to dobry czas na podsumowania – uważa Andrzej Zając, prezes Integrated Solutions. – Mam poczucie, że przez tę dekadę przeszliśmy odważnie i naprawdę dynamicznie.

Wiedzieliśmy, że stoją za nami kompetencje ludzi, ich wiedza i determinacja, mieliśmy także duże wsparcie od Orange. Dziś IS nie jest już tylko dostawcą rozwiązań czy integratorem IT, a silnym graczem na rynku ICT, rosnącym średnio w swojej historii 30% rocznie. Firmą technologiczną docenianą w prestiżowych rankingach. To dla mnie duża satysfakcja, ale i zobowiązanie.

Nadal chcemy rosnąć szybciej niż rynek, dlatego będziemy rozwijać kolejne kompetencje – dodaje prezes IS. W ciągu ostatnich 10 lat Integrated Solutions zrealizował 13 tysięcy projektów, spośród których warto wymienić np. takie jak Mobilny Listonosz realizowany dla Poczty Polskiej, pionierski dla rynku samorządowego w Polsce projekt Cyfrowe Mazury, czy niedawny projekt systemu backupu dla banku Santander. W początkach swojej działalności firma koncentrowała się na dostarczaniu Klientom twardej infrastruktury IT i rozwiązań komunikacyjnych (UCaaS).

Dziś jej kompetencje obejmują m.in. chmurę, End User Computing, Cyberbezpieczeństwo, Software Development, ekosystem Microsoft oraz DevOps. IS nieustannie rozszerza też zakres swoich partnerstw z wiodącymi światowymi dostawcami technologii IT i cyberbezpieczeństwa. Spółka ma już ponad 100 partnerów technologicznych. Stale poszerza także portfolio rozwiązań chmurowych, które może oferować klientom.

Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl