Internet 5G firmy Ericsson oparte na packet core T-Mobile

internet prędkość

internet prędkość

Internet 5G firmy Ericsson oparte na packet core T-Mobile

T-Mobile uruchamia pierwsze w Europie komercyjne rozwiązanie 5G firmy Ericsson, oparte na mikrousługach Packet Core

T-Mobile Polska jest pierwszą firmą w Europie, która we współpracy z Ericsson wdraża w swojej sieci usługę Mobility Management Entity (cMME) opartą na mikrousługach w technologii natywnej chmury
Stosowanie mikrousług w technologii natywnej chmury znacząco poprawi czas wprowadzenia na rynek nowych usług generujących przychody dla konsumentów i przedsiębiorstw, jak również zapewnia wydajność operacyjną dla dostawców usług.

Ponad 50 000 abonentów jest podłączonych do rozwiązania cMME obsługiwanego w centrum danych T-Mobile

Ericsson (NASDAQ: ERIC) i T-Mobile Polska rozpoczęły pierwsze w Europie komercyjne wdrożenie w jednym z centrów danych T-Mobile Polska w Polsce węzła Mobility Management Entity (cMME) opartego na mikrousługach w technologii natywnej chmury.

Dzięki elastycznej platformie pozwalającej na uruchamianie nowych usług bez przerw w ich dostępności (issu: in-service software upgrade), a także negatywnego wpływu na ich jakość, T-Mobile w ramach jednego z ostatnich komercyjnych wdrożeń przeprowadził aktualizację aplikacji pracującej jako mikroserwis.

Prognozuje się, że w nadchodzących latach nowe zastosowania 5G będą miały wkład w polski PKB w postaci korzyści netto w wysokości ponad 10,4 mld euro, według ostatniego raportu autorstwa Analysis Mason oraz Ericsson.

– Petri Pehkonen, CTIO T-Mobile Polska, mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzenia tego projektu w ścisłej współpracy z Ericsson. Wdrożenie Mobility Management Entity (cMME) postrzegamy jako rozwiązanie wspierające usługi oferowane obecnie dla naszych klientów, ale również w perspektywie ewolucji sieci 5G do chmury.”

– Alvise Carlon, Ericsson Head of Digital Services Europe and Latin America powiedział: „W technologii 5G dostawcy usług potrzebują szybszych aktualizacji i bardziej elastycznego wdrażania nowych usług bez naruszania istniejących operacji sieciowych. Dzięki tej aktywacji T-Mobile Polska i Ericsson wyznaczyły standard dla bardziej inteligentnych sieci z wdrożeniem komercyjnego cMME w technologii chmury natywnej. Będzie to miało kluczowe znaczenie w tworzeniu bardziej inteligentnego biznesu poprzez wspieranie nowych strumieni przychodów z 5G zarówno dla T-Mobile Polska, jak i dla ich klientów w nadchodzących latach”.

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2021/07/t-mobile-uruchamia-pierwsze-w-europie-komercyjne-rozwiazanie-5g-firmy-ericsson-oparte-na-mikrouslugach-packet-core.html