Internet baza mężów zaufania

Uruchomiliśmy usługę służącą do przekazywania informacji o osobach pełniących funkcję męża zaufania w wyborach i referendum. Mogą z niej korzystać pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych i pełnomocnicy podmiotów uprawnionych do udziału w kampanii referendalnej. „Po zalogowaniu się do bazy i przejściu weryfikacji, pełnomocnik wyborczy będzie mógł zgłaszać mężów zaufania. Dostaną oni dostęp do specjalnej apki, przy pomocy której będą przesyłać materiały dokumentujące czynności wyborcze przeprowadzone w lokalach wyborczych” – wyjaśnia minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.
BAZAMEZOWFAUFANIA

Baza, w której można zgłaszać mężów zaufania, dostępna jest pod adresem https://bazamezowzaufania.gov.pl – została uruchomiona zgodnie ustawą z dnia 26 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks wyborczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 497 ). Jeśli będziesz potrzebował pomocy przy korzystaniu z usługi Bazy Mężów Zaufania, napisz wiadomość na adres [email protected].

Aplikacji mobilna „Mąż Zaufania” jest dostępna do pobrania w Google Play dla platformy Android i Apple AppStore dla platformy iOS.

Z aplikacji będą mogli korzystać:

Pełnomocnicy Wyborczy komitetów wyborczych zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą w wyborach do Sejmu, do Senatu, samorządowych, prezydenckich, do Parlamentu Europejskiego. Prawo Pełnomocnika Wyborczego do zgłaszania osób pełniących funkcją męża zaufania będzie weryfikowana przez Krajowe Biuro Wyborcze.
Pełnomocnicy podmiotów uprawnionych do udziału w kampanii referendalnej, zgodnie z art. 48 ust 1 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym. Aby podmiot mógł zgłosić mężów zaufania w referendum ogólnokrajowym, musi znajdować się na liście PKW podmiotów uprawnionych w kampanii referendalnej

W przypadku problemów technicznych oferujemy wsparcie infolinia: 422 535 480 oraz zgłaszanie błędów bazy na adres [email protected].

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/mozna-juz-zglaszac-mezow-zaufania-do-bazy