Internet bezpłatne seminarium dla nauczycieli

internet prędkość

internet prędkość

Internet bezpłatne seminarium dla nauczycieli

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji mamy coś specjalnego dla nauczycieli. Zapraszamy na bezpłatne seminarium poświęcone sztucznej inteligencji. To już w najbliższy piątek!
Grafika wektorowa – kobieta siedząca za biurkiem (jedną nogę trzyma na krześle), bierze udział w spotkaniu edukacyjnym online.

Jaką wiedzę produkują maszyny? Na czym polega uczenie maszynowe? Gdzie korzystamy ze sztucznej inteligencji? Jak wobec inteligentnych maszyn zmienia się nasze myślenie? – o tych i wielu innych zagadnieniach w najbliższy piątek (27 sierpnia) wspólnie dyskutować będą nauczyciele, edukatorzy i eksperci. Zapraszamy na seminarium „Logika algorytmów – jak rozmawiać o sztucznej inteligencji?”, które jest częścią programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś” realizowanego przez nas wspólnie z NASK i Centrum Nauki Kopernik.

Dołącz online!

Seminarium odbędzie się w formie hybrydowej, zapraszamy do udziału online! Jak to zrobić?

To proste – wystarczy dołączyć do transmisji (nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja). Jedyne, co trzeba zrobić, to kliknąć w ten link.

Start – w najbliższy piątek (27 sierpnia) o godz. 15:30.

Jednym z ekspertów seminarium będzie Oktawia Gorzeńska, trenerka i prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych edukacji, przywództwu, innowacjom i przedsiębiorczości. Współinicjatorka ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji.

Wystąpi także Robert Pypkowski, ekspert w dziedzinie nowych technologii, członek Rady do spraw technologii informacyjno-komunikacyjnych w systemach oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki. Popularyzator wiedzy o sieciach neuronowych, uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji wśród uczniów i nauczycieli, propagator stosowania innowacyjnych metod uczenia.

W spotkaniu weźmie również udział Elżbieta Lewandowska – ekspertka ds. programów edukacyjno-informacyjnych w NASK. Koordynuje obszar poświęcony programowi edukacyjnemu dotyczącemu cyfrowej przyszłości, realizowany we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Swoje wystąpienia będą miały także dr Magdalena Puczko – biolożka oraz Małgorzata Maryl-Wójcik – doktorantka na Wydziale Socjologii UW – obie w Centrum Nauki Kopernik współtworzą program edukacyjny wokół nowej wystawy „Przyszłość jest dziś”.
Przyszłość jest dziś

Seminarium jest organizowane w ramach programu edukacyjnego

„Przyszłość jest dziś”. Realizujemy go wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”.

Program edukacyjny towarzyszy nowej wystawie stałej warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Otwarcie jej pierwszego modułu planowane jest w listopadzie tego roku.

Więcej informacji na temat programu edukacyjnego i wystawy „Przyszłość jest dziś” będziemy publikować na stronach: www.gov.pl/cyfryzacja oraz www.kopernik.org.pl.

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

Przypominamy i zapraszamy:

Seminarium „Logika algorytmów – jak rozmawiać o sztucznej inteligencji?”
Piątek, 27 sierpnia 2021 r.
Start – godz. 15.30
Weź udział online!

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/porozmawiajmy-o-cyfrowej-szkole