Internet codeweek 2023

Już wkrótce rozpocznie się Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek’2023. Z tej okazji zapraszamy Was na Wielkie Święto Programowania, które już 7 października odbędzie się we Wrocławiu, w Augustowie i Olsztynie. Bądźcie z nami i przekonajcie się, że programować może każdy!
10 dni do CodeWeek

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa stają do przyjacielskiej rywalizacji – ścigają się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Wyjątkowy jest nie tylko zasięg tej akcji, ale również czas jej trwania: Europejski Tydzień Kodowania to jedyny taki tydzień, który trwa 16 dni! W ramach tegorocznej, 11. edycji CodeWeek jak zwykle czekają na Was warsztaty, gry czy inne lokalne zabawy związane z robotami, nauką logicznego myślenia czy wirtualną rzeczywistością. Jednak to nie wszystko – zapraszamy Was też na Wielkie Święto Programowania. Sprawdźcie wszystkie szczegóły!
Spotkajmy się we Wrocławiu, w Augustowie i Olsztynie!

Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy Was nie tylko do organizowania lokalnych inicjatyw, ale też do udziału w Wielkim Święcie Programowania. Tym razem będziemy czekać na Was 7 października w trzech miastach: we Wrocławiu, w Augustowie i Olsztynie.

Zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem, jak i ci, którzy są już bardziej zaawansowani, znajdą tutaj coś dla siebie. Warsztaty, gry, zabawy, inspirujące spotkania – przekonacie się, że programowanie to prawdziwa frajda! Zapraszamy rodziny z dziećmi, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych nauką kodowania, robotami i nowinkami technologicznymi.

W żadnym z miast nie zabraknie bezpłatnych atrakcji zorganizowanych zarówno przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE), jak i przez naszych licznych partnerów. W wydarzeniach wezmą udział m.in.: Stowarzyszenie „Cyfrowy Dialog”, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, VEX Robotics, Centralny Dom Technologiczny, EduSense, Klub Młodego Programisty, Giganci Programowania czy Mobilne Laboratoria Przyszłości.

Widzimy się?

Wielkie Święto Programowania we Wrocławiu: 7 października w godz. 11–17, Tarczyński Arena Wrocław (szczegółowe informacje w wydarzeniu)
Wielkie Święto Programowania w Augustowie: 7 października w godz. 10–16, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Augustowie (szczegółowe informacje w wydarzeniu)
Wielkie Święto Programowania w Olsztynie: 7 października w godz. 10–16, Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Kortosfera (szczegółowe informacje w wydarzeniu)

CodeWeek: mapa inicjatyw i programowanie dla każdego

Jak zapewne wiecie, celem Europejskiego Tygodnia Kodowania jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększenie świadomości społecznej tej temat. Oznacza to, że w akcji może wziąć udział każdy – niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z kodowaniem, czy potrafi już pisać skomplikowany kod.

Co trzeba zrobić? Wystarczy zorganizować dowolne wydarzenie, które będzie wiązało się z nauką programowania. Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Lekcja informatyki, spotkanie koła zainteresowań, gra terenowa, lokalne konkursy, warsztaty z programowania, gry i zabawy edukacyjne: to tylko przykładowe aktywności. Wszystkie swoje propozycje zgłaszajcie na mapę wydarzeń CodeWeek – w ten sposób pomożecie Polsce po raz kolejny znaleźć się w czołówce europejskiego wyścigu.

Europejski Tydzień Kodowania zaczyna się już za 10 dni! Przygotowaliśmy dla Was ściągawkę, dzięki której o niczym nie zapomnicie:

Kiedy odbywa się tegoroczny CodeWeek? 7–22 października

Kto może wziąć udział w akcji? Zapraszamy nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich, którzy interesują się programowaniem.

Gdzie zgłaszać inicjatywy? Należy wejść na codeweek.eu i w górnym menu wybrać „Zajęcia”, a następnie „Dodaj wydarzenie”. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego inicjatywa pojawi się na mapie!

Dlaczego to takie ważne? Tylko zarejestrowane inicjatywy biorą udział w europejskim wyścigu o zwycięstwo.

Gdzie szukać inspiracji? Zajrzyjcie do archiwum poprzednich edycji – znajdziecie tam opisy zorganizowanych wcześniej wydarzeń. A może skorzystacie z kursów programowania dostępnych na OSE IT Szkole?

Gdzie szukać szczegółowych informacji? Odwiedzajcie nasze strony i profile w mediach społecznościowych: CodeWeek PL na Facebooku, codeweekpl na Instagramie oraz stronę koduj.gov.pl.

Jak sprawdzić, które miejsce w wyścigu zajmuje Polska? Naszą pozycję w rankingu możecie śledzić na bieżąco na stronie codeweek.edu w zakładce Tablica wyników.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/codeweek-2023–startujemy-za-10-dni