Internet Daj pomysł na apkę i zgarnij nagrody

speed testy

speed testy

Daj pomysł na apkę i zgarnij nagrody

14.09.2020

1,5 miliona euro to pula nagród w konkursie „MyGalileoSolution” na innowacyjne – bazujące na systemie Galileo – rozwiązania związane z geolokalizacją, takie jak aplikacje mobilne, czy systemy zarządzania.
Młody mężczyzna z brodą, w okularach i kapeluszu na żółtym tle. Jego wyraz twarzy i uniesiony palec prawej dłoni wskazują, że właśnie wpadł na dobry pomysł.

Konkurs jest inicjatywą Agencji Europejskiego GNSS (GSA), odpowiadającej za zarządzanie unijnymi programami Galileo oraz EGNOS.

Pomyśl nad pomysłem

Celem konkursu „MyGalileoSolution” jest zaprojektowanie i rozwój aplikacji i usług opartych na systemie Galileo w ramach następujących obszarów tematycznych:

Kryzysy i reagowanie w sytuacjach zagrożenia – aplikacje wspierające przeciwdziałanie skutkom związanym z COVID-19, dotyczące m.in. ułatwień w ruchu granicznym, bezpiecznej turystyki, wspierania lokalnych firm dotkniętych skutkami COVID-19;
Zrównoważony transport – aplikacje przeciwdziałające zmianom klimatu, przyczyniające się do wdrożenia bardziej zrównoważonych środków transportu i nowych koncepcji mobilności;
Rozwiązania cyfrowe – aplikacje wykorzystujące dane geolokalizacyjne w połączeniu z innymi źródłami danych, takie jak: obserwacja Ziemi lub oparte na sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości rozszerzonej, w celu wspierania obywateli w ich codziennym życiu, odpoczynku i pracy zawodowej;
Cyberbezpieczeństwo: aplikacje pomagające osobom i organizacjom sprostać wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem, np. poprzez uwierzytelnianie pozycji w celu zmniejszenia ryzyka zagłuszania / fałszowania sygnału geolokalizacyjnego, w wielu obszarach (np. pojazdy autonomiczne, logistyka, płatności mobilne, transport morski).

Nie ma co czekać

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osób fizyczne, jak i przedsiębiorcy.

Konkurs ma dwie ścieżki. Pierwsza jest zorientowana na prototypy. Druga – na pełne, gotowe do wdrożenia na rynek, rozwiązania.

Łączna pula nagród to niemal 1,5 miliona euro. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września.

21 września odbędzie się webinar na temat konkursu. Finał konkursu został zaplanowany jest na połowę grudnia.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie https://www.gsa.europa.eu/mygalileosolution

Zachęcamy do udziału!

zródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/daj-pomysl-na-apke-i-zgarnij-nagrody