Internet Deutsche Telekom inwestuje w publiczną sieć Celo

internet prędkość

internet prędkość

Internet Deutsche Telekom inwestuje w opartą o blockchain publiczną sieć Celo

Deutsche Telekom inwestuje w przyszłość zdecentralizowanej gospodarki finansowej dokonując znacznego zakupu aktywów startupu Celo (CELO). Celo to oparty o technologię blockchain ekosystem typu open-source, dzięki któremu zdecentralizowane systemy i narzędzia finansowe (DeFi) dostępne są dla każdego, kto posiada smartfona. Deutsche Telekom będzie pierwszą firmą telekomunikacyjną, która dołączy do globalnego stowarzyszenia Celo Alliance for Prosperity.

Nasza inwestycja w Celo, w połączeniu z infrastrukturą zarządzaną przez T-Systems, pozwala naszej firmie na strategiczne podejście do udziału w publicznej sieci blockchain. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć sieć Celo dzięki naszej inwestycji i własnej infrastrukturze chmurowej, jednocześnie ułatwiając wdrażanie użytkowników i opracowywanie metod tego wdrażania w sieci Celo – mówi Adel Al-Saleh, członek zarządu Deutsche Telekom AG i dyrektor generalny firmy T-Systems.

Deutsche Telekom będzie obsługiwać infrastrukturę w całym ekosystemie Celo. W tym celu T-Systems MMS, spółka zależna Deutsche Telekom, będzie działać jako walidator z wykorzystaniem Open Telekom Cloud (OTC). OTC spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa i zgodności z europejskimi regulacjami, sprawiając, bezpieczne usługi finansowe za pośrednictwem smartfonów są dostępne na całym świecie.

Ponadto Deutsche Telekom otworzy swoje API SMS, aby umożliwić weryfikatorom wysyłanie weryfikacyjnych wiadomości tekstowych w ramach własnych usług. Zwiększenie różnorodności dostawców SMS-ów na platformie Celo poprawia zarówno bezpieczeństwo, jak i niezawodność zdecentralizowanego protokołu weryfikacji telefonicznej, który odgrywa kluczową rolę w uczynieniu technologii blockchain Celo łatwą w użyciu.

Misją stowarzyszenia Celo Alliance for Prosperity i jego ponad 130 członków jest zbudowanie systemu finansowego, który stwarza każdemu warunki do rozwoju.

Cieszymy się, że Deutsche Telekom pomogło nam zabezpieczyć sieć Celo, rozwinąć infrastrukturę i wniosło znaczący wkład jako walidator – powiedział Rene Reinsberg, współzałożyciel Celo.Inwestycja oraz przyspieszy masowe wprowadzenie na rynek zasobów cyfrowych i umożliwi bezpieczne oraz efektywne kosztowo płatności dla użytkowników smartfonów na całym świecie.

Zasoby wykorzystywane do obsługi sieci Celo są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Zakup Celo odbędzie się przez Telekom Innovation Pool (TIP), strategiczny fundusz inwestycyjny Deutsche Telekom, któremu doradza Deutsche Telekom Capital Partners (DTCP).

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2021/04/deutsche-telekom-inwestuje-w-oparta-o-blockchain-publiczna-siec-celo.html