Internet E usługi podsumowanie 2019 roku !

speed testy
speed testy

Ach, co to był za rok… E-usługowe podsumowanie 2019! internet
09.01.2020

Jeśli kiedykolwiek Polacy mieli jakiekolwiek wątpliwości, czy warto korzystać z e-administracji, to na pewno nie w 2019 roku. Mamy na to (e-)dowody.

Wielki napis 2019, symbole fajerwerków, podwójne podium. Na żółtym podium mężczyzna z dużym pucharem, na granatowym, niższym podium, stoi kobieta. Obok stoją cieszący się i gratulujący inni ludzie. Tło błękitne

  • Ubiegły rok był dla nas pod wieloma względami rekordowy. Wprowadziliśmy nowe e-usługi, te istniejące ulepszyliśmy, dopięliśmy i wdrożyliśmy e-dowód. To tylko wybrane przykłady naszych działań, bo udało nam się naprawdę wiele. Polacy to docenili. Nigdy wcześniej tak chętnie nie korzystali z e-administracji – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

7 lat w rok


Najlepszym dowodem na rekordowe zainteresowanie e-usługami jest popularność profilu zaufanego (PZ). To on jest kluczem do e-administracji. Profil zaufany powstał w 2011 r. Do 2016 r. korzystało z niego ok. 400 tysięcy osób. W większości byli to urzędnicy. Dziś ma go ponad 4,7 miliona Polaków.

  • Tylko w ubiegłym roku dokładnie 2 114 370 osób założyło sobie profil zaufany. A to oznacza, że w 12 miesięcy 2019 roku Polacy założyli tyle profili, co przez niemal… siedem lat – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Ten rekord to efekt pracy nad nowymi e-usługami i konsekwentnego przekonywania Polaków, że warto nam zaufać, a przy okazji ułatwić sobie życie działając online – dodaje szef MC.

Kiedy najchętniej zakładaliśmy profile zaufane? W lutym (287 446 nowych profili), marcu (344 978) i kwietniu (299 432).

Wiele wskazuje na to, że 2020 rok będzie kolejnym przełomem w historii profilu zaufanego. Tylko w pierwszym tygodniu nowego roku przybyło niemal 60 tysięcy nowych właścicieli PZ. Sami widzicie, że idziemy na kolejny rekord…

Jeśli należycie do – tej coraz mniej licznej – grupy osób, która nadal nie ma swojego profilu zaufanego, załóżcie go już dziś. To proste! Jak to zrobić? Obejrzyj i posłuchaj Michała Czerneckiego, ambasadora naszej kampanii „e-Polak potrafi!”, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces.

zrodlo: gov.pl