Internet Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji

internet prędkość

internet prędkość

Przystąp do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji internet

02.03.2021

Chcesz przyczynić się do walki z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi? Przystąp do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji (European Digital Green Coalition). Może ruszyć już 19 marca.
Zielony liść na białym tle. Na liściu widoczne, ułożone jedna na drugiej, klawiatury komputerowe.

Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji to inicjatywa rządu Portugalii, do której zapraszamy polskie firmy.

Ważny cel

Celem Koalicji jest wypracowanie odpowiedzi europejskich firm na wyzwania związane ze zmianą klimatu, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych, zanieczyszczeniem środowiska i utratą różnorodności biologicznej.

Firmy, które przystąpią do Koalicji zobowiązują się do aktywnego uczestnictwa w zielonej transformacji Unii Europejskiej poprzez:

wdrażanie ekologicznych rozwiązań cyfrowych o znacznej efektywności energetycznej i materiałowej, które mają pozytywny wpływ na różne sektory;
udział w opracowaniu wiarygodnych i porównywalnych metodologii oceny wpływu ekologicznych rozwiązań cyfrowych na środowisko i klimat w priorytetowych sektorach, takich jak: energia, transport, produkcja, rolnictwo i budownictwo;
udział w dialogu międzysektorowym w celu opracowania ekologicznych rozwiązań cyfrowych w różnych sektorach oraz zachęcanie do podnoszenia umiejętności cyfrowych pracowników.

Czekamy na zgłoszenia

Zachęcamy do zapoznania się z założeniami inicjatywy. Znajdziecie je w załączonym projekcie deklaracji.

Deklaracja miałaby zostać podpisana przez przedstawicieli wybranych firm europejskich już 19 marca, podczas tegorocznej edycji Digital Day, czyli corocznej konferencji organizowanej przez Komisję Europejską. Jej celem jest stworzenie platformy do przyspieszenia transformacji cyfrowej wśród państw członkowskich UE i poza nią, tak aby przyniosła wymierne korzyści ekonomiczne i społeczne.

Firmy zainteresowane przystąpieniem do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji, prosimy o zgłoszenia. Wystarczy wysłać maila na adres [email protected]

Czekamy do 9 marca.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/europejska-koalicja-na-rzecz-ekologicznej-cyfryzacji