Internet kurs klubu młodego programisty

internet prędkość

internet prędkość

Internet kurs klubu młodego programisty

Już kilka tysięcy osób wzięło udział w naszych kursach Klubu Młodego Programisty na platformie OSE IT Szkoła. Zapraszamy kolejne!
Grafika wektorowa na białym tle. Z lewej strony – troje dzieci bawiących się z robotem. Z prawej strony, na tle słońca, trzy ramki z tekstami. W pierwszej ramce tekst: Wejdź na www.it-szkola.edu. W drugiej: Programuj w Scratch. W trzeciej: Pobierz certyfikat.

Wielkimi krokami zbliża się przerwa wakacyjna, a wraz z nią – dużo wolnego czasu. Jeśli lubicie aktywnie odpoczywać, dołączcie do uczestników kursów programowania w Scratch z naszym Klubem Młodego Programisty.
Kursy programowania dla każdego

W ciągu trzech miesięcy od publikacji naszych kursów, w zajęciach na platformie OSE IT Szkoła wzięło już udział sześć tysięcy osób – nauczycieli, dzieci i ich opiekunów. Kursy kierujemy przede wszystkim do szkół i nauczycieli, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z nich także inni zainteresowani.

Jeśli chcecie zacząć programować, koniecznie powinniście do nas dołączyć. Trenerzy Klubu Młodego Programisty w ciągu ośmiu spotkań przeprowadzą Was przez najważniejsze funkcjonalności języka Scratch na dwóch poziomach zaawansowania – w Scratch Junior lub Scratch 3.0. Dlaczego warto?

W Scratch zaprogramujesz własne interaktywne historie, gry i animacje. Aplikacja rozwija kreatywne myślenie, umiejętności współpracy oraz wyciągania wniosków.

Kursy są całkowicie bezpłatne i mogą być realizowane zarówno indywidualnie przez dzieci w wieku 6 – 12 lat, jak i w szkole na zajęciach zintegrowanych (w klasach 1-3) lub na lekcjach informatyki (w klasach 4-6). To też świetny pomysł na naukę zdalną. Już dziś każdy nauczyciel może założyć konta swoim uczniom i wraz z nimi realizować kurs programowania, mając dodatkowo możliwość monitorowania ich postępów.

Jeśli jesteście nauczycielami lub rodzicami i chcecie zachęcić swoich uczniów/swoje dzieci do wzięcia udziału w naszych kursach – wejdźcie na platformę OSE IT Szkoła i załóżcie konto. Następnie, w zależności od grupy wiekowej, wybierzcie odpowiedni kurs:

• „Programowanie w Scratch Junior z Klubem Młodego Programisty” -> przejdź do kursu
• „Programowanie w Scratch 3.0 z Klubem Młodego Programisty ” -> przejdź do kursu

Znajdziecie tam wszystkie informacje: instrukcję poruszania się po platformie OSE IT Szkoła dla nauczycieli, która wyjaśni, jak zarządzać grupami uczniów i monitorować ich postępy na platformie, a także przewodnik po kursie i słowniczek niezbędnych pojęć.

Od kursu do certyfikatu

Z myślą o różnych grupach wiekowych przygotowaliśmy nie jeden, a dwa kursy, które wprowadzą uczniów w świat programowania blokowego:

• kurs „Programowanie w Scratch Junior z Klubem Młodego Programisty” – skierowany do młodszych dzieci (6 – 9 lat) i tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować swoich sił w kodowaniu.
• kurs „Programowanie w Scratch 3.0 z Klubem Młodego Programisty” – dedykowany starszym uczniom szkół podstawowych (dzieci w wieku 9 – 12 lat) i tym, którzy czują, że w Scratchu Juniorze programować mogą nawet z zamkniętymi oczami.

Jak przebiega kurs?

Od podstaw, krok po kroku, jego uczestnicy nauczą się tworzyć – najpierw mniej, a później już nieco bardziej złożone – programy. Dowiedzą się, jaką rolę w programowaniu mają konstrukcje warunkowe, pętle, funkcje oraz zmienne. Nauczą się także debugować błędy, a wszystko poprzez przygotowywanie krótkich animacji i gier w aplikacjach Scratch Junior i Scratch 3.0.

Czas trwania pojedynczego filmu instruktażowego dostosowany jest do wieku oraz możliwości rozwojowych dzieci i uwzględnia też długość typowej lekcji. Na każdy z kursów składa się osiem modułów, a ukończenie całości uprawnia uczestników do podejścia do testu sprawdzającego wiedzę.

Prawidłowe rozwiązanie testu pozwoli Wam zdobyć certyfikat potwierdzający udział w kursie. Kto wie, czy nie przyda się w dalszym rozwijaniu nowej pasji?

Te i inne ciekawe kursy, które mogą być atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu znajdziecie na portalu OSE IT Szkoła. To platforma edukacyjna z dostępem do bezpłatnych materiałów i kursów e‑learningowych z zakresu m.in. programowania i bezpiecznego korzystania z internetu, które skierowane są zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. W kursach można uczestniczyć w dogodnym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu.

Dołącz do Klubu!

Kluby Młodego Programisty, czyli punkty warsztatowe z nauką programowania działające pod naszym i NASK patronatem, powstały w październiku 2018 r. i były zlokalizowane w 16 miastach. W maju 2020 r., z uwagi na sytuację epidemiczną, stacjonarne zajęcia przenieśliśmy do sieci, tworząc nową edycję akcji – Klub Młodego Programisty online, a następnie w marcu 2021 r. – kursy na platformie OSE IT – Szkoła.

Jeśli nie mieliście okazji dołączyć do naszych spotkań z programowaniem w 2020 roku, nic straconego – wszystkie webinary także znajdziecie na gov.pl/koduj. Możecie je obejrzeć, kiedy tylko chcecie.

Na gov.pl/koduj znajdziecie też inne materiały, z których możecie korzystać, rozpoczynając przygodę z programowaniem, takie jak: scenariusze lekcji, gry online i offline, informacje o konkursach i wiele innych. Sami sprawdźcie! Zapraszamy!

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/kurs-na-wakacje-zaprogramowany