Internet nabór do projektu minipakt

Podczas konferencji prasowej w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
Rusza nabór do projektu „miniPAKT” – powstanie 50 gminnych pracowni komputerowych

– Inwestowanie w kompetencje cyfrowe będzie procentowało w najbliższych latach, a zapotrzebowanie na specjalistów od różnych sfer cyfrowego świata, będzie rosło. W tych kreatywnych przestrzeniach wnioskodawcy będą mogli umieścić między innymi supernowoczesne komputery, projektory multimedialne, ekrany studyjne, mikrofony czy zestawy do programowania i robotyki. Chcemy zaszczepić w obywatelach, szczególnie tych najmłodszych, pasję do nowych technologii i zachęcić do wyboru ścieżki kariery w branży ICT – powiedział minister.

Przy tworzeniu konkursu Centrum Projektów Polska Cyfrowa wraz z Politechniką Łódzką założyło dwie ścieżki wsparcia, w ramach których mogą poruszać się wnioskodawcy: multimedialną oraz robotyczno-programistyczną. Dofinansowanie na zakup sprzętu może zatem objąć zarówno zestawy Greenscreen, gogli VR, sprzętu streamingowego, tabletów graficznych czy aparatów fotograficznych, jak i mikrokontrolery, komponenty robotyczne czy zestawy do nauki elektroniki. Pełna lista sprzętów, na które dofinansowanie można otrzymać znajduje się w dokumentacji konkursowej TUTAJ.

Utworzonych/doposażonych zostanie maksymalnie 50 pracowni komputerowych, dzięki którym mieszkańcy zyskają przestrzeń do nauki i rozwijani pasji w zakresie najnowszych technologii.
Jak złożyć wniosek?

Uruchomiony dziś nabór będzie trwał 14 dni i nie będzie dzielony na rundy, a wnioski podczas niego składane będą weryfikowane w trakcie trwania naboru na bieżąco. Uprawnione jednostki samorządowe – gminy i miasta na prawach powiatu – mogą złożyć tylko jeden wniosek. Czas na złożenie wniosków mija 6 października br. o godzinie 16:00.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rusza-nabor-do-projektu-minipakt–powstanie-50-gminnych-pracowni-komputerowych