Internet nabór założeń projektów IPCEI CIS

internet prędkość

internet prędkość

Internet nabór założeń projektów IPCEI-CIS – czas start!

09.04.2021

W związku z przystąpieniem Polski do IPCEI-CIS ruszył nabór założeń projektów w zakresie infrastruktury i usług chmurowych następnej generacji. Zapraszamy!
Damska dłoń trzymająca białą kartkę, na środku której wycięty jest kształt chmury, kolorowe, rozmazane tło.

IPCEI (Important Projects of Common European Interest) to mechanizm unijny, który pozwala na finansowanie innowacyjnych projektów na preferencyjnych warunkach.
Od IPCEI do IPCEI-CIS

Daje przedsiębiorstwom unikalną szansę na dofinansowanie ich projektu nawet do 100% jego luki finansowej w odniesieniu do kosztów kwalifikowanych z wyłączeniem kryteriów pomocy publicznej, pozwalając wykorzystywać wszystkie źródła finansowania, w tym środki UE i krajowe.

Celem IPCEI jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności europejskiego przemysłu w strategicznie ważnych dla Unii Europejskiej sektorach gospodarki, takich jak np. rynek chmurowy.

IPCEI – CIS będzie koncentrował się na infrastrukturze, oprogramowaniu pośredniczącym i możliwościach usługowych w zakresie technologii chmurowej.

Nabór projektów

Celem naboru założeń/koncepcji projektów jest ocena poziomu zainteresowania firm realizacją projektów w zakresie infrastruktury i usług chmurowych następnej generacji.

Projekty w ramach IPCEI powinny charakteryzować się m.in. wysokim poziomem innowacyjności i pozytywnym wpływem na środowisko, a także przyczyniać się do rozwoju i wzrostu konkurencyjność europejskiego przemysłu.

Zapraszamy do składania założeń projektów! Nabór trwa do 30 kwietnia 2021 r.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nabor-zalozen-projektow-ipcei-cis