Internet program edukacyjny przyszłość jest dziś

internet prędkość

internet prędkość

Internet: program edukacyjny przyszłość jest dziś

„Przyszłość jest dziś” to nazwa programu edukacyjnego, który realizujemy wspólnie z NASK i Centrum Nauki Kopernik. Towarzyszy wystawie o tym samym tytule, której otwarcie już w listopadzie. Sprawdźcie, co szykujemy dla uczniów i nauczycieli w tym roku szkolnym.
Grafika wektorowa utrzymana w błękitno-fioletowych kolorach. Mężczyzna siedzący obok robota, za nimi smartfony.

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” powstał z myślą o uczniach i nauczycielach. W szkołach w coraz większym stopniu wykorzystywane są nowe technologie. Nasza przyszłość jest z nimi nierozerwalnie związana. Dlatego uznaliśmy, że najwyższy czas, aby porozmawiać o tym z młodszym pokoleniem.

Rezerwujcie czas!

Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze życie, czy można nawiązać relacje z robotem, jak wykorzystać nowe technologie w nauce i sztuce? – to tylko wybrane pytania, które postawimy podczas specjalnych wydarzeń. O tym właśnie chcemy z Wami porozmawiać w tym roku szkolnym!

Dlatego już dziś zapraszamy nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w warsztatach dotyczących m.in. nowo powstającej w Centrum Nauki Kopernik wystawie „Przyszłość jest dziś”.

Co Was czeka ?

Podczas warsztatów poznacie tematykę wystawy i działania, które zaplanowaliśmy w ramach programu edukacyjnego – scenariusze i towarzyszące im wydarzenia. Wspólnie porozmawiamy o rozwoju nowoczesnych technologii. Zastanowimy się też, które zagadnienia byłyby interesujące do poruszenia podczas lekcji. Dowiecie się również, jak w ciekawy sposób przygotować wizytę z uczniami w Koperniku.

Jakie terminy?

21 października – online na platformie Zoom, godz. 16.30–18.00.
9 listopada – stacjonarnie w Centrum Nauki Kopernik, godz. 16.30–19.00.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października. Zgłoście się już dziś!

Liczba uczestników każdego spotkania to 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli macie pytania, piszcie na adres [email protected]
Co dalej?

To nie wszystko! Dla uczniów szykujemy spotkania dyskusyjne. Taki format nie tylko aktywizuje młodzież, ale przede wszystkim pozwala na wyrażenie swojego zdania, wątpliwości, postawienie pytań o technologie przyszłości. Wydarzenia zaplanowaliśmy na listopad tego roku, ale i na marzec oraz maj 2022 r.

Wnioski z tych spotkań będą punktem wyjścia do pracy z nauczycielami, dla których przygotowujemy wyjątkowe warsztaty. Kiedy? W lutym, marcu, kwietniu i maju przyszłego roku.

Na wszystkie wydarzenia zapraszamy już teraz, śledźcie strony www.gov.pl/cyfryzacja oraz www.kopernik.org.pl, gdzie będziemy informować o rekrutacjach!

Wystawa tuż tuż!

Nasz program edukacyjny towarzyszy wystawie „Przyszłość jest dziś”, która swoją odsłonę będzie miała już w listopadzie w Centrum Nauki Kopernik. Jej pierwszy moduł „Cyfrowy mózg?” dotyczy szans i wyzwań związanych z rozwojem technologii cyfrowych i ich coraz większym wpływem na nasze życie osobiste i społeczne. Już dziś zachęcamy nauczycieli wraz z grupami uczniów do odwiedzenia ekspozycji, udziału w naszych wydarzeniach, ale także do korzystania z materiałów, które przygotowaliśmy.

Na stronie OSE IT Szkoła znajdziecie scenariusze lekcji oraz aplikację, która przedstawia mechanizm działania sieci neuronowwej. Ten sam mechanizm jest podstawą działania eksponatu, który stanie się częścią wystawy „Przyszłość jest dziś”. Tajniki pracy jego twórców można poznać dzięki nagranemu „na zapleczu” ich warsztatu filmowi.

Już niebawem zaprezentujemy także film edukacyjny z udziałem popularnych influencerów!

Do zobaczenia!

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemu wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/kierunek-cyfrowa-przyszlosc