Internet przyszłość jest dziś wyniki konkursu
Uczniowie i nauczyciele z Pruszkowa, Wyszkowa i Bydgoszczy to laureaci naszego konkursu o cyfrowej przyszłości. Nagroda? Udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik.
Grafika wektorowa utrzymana w niebiesko-czerwonych kolorach. Z lewej strony – kobieta trzymająca granatową planszę z tekstem: „Znamy zwycięzców konkursu”. Z prawej strony – kilka osób z narzędziami, laptopem, itp. pracujący obok konstrukcji przypominającej kształtem ludzką głowę.
Zadanie w naszym konkursie „Przyszłość jest dziś” było proste – wystarczyło przekonać nas, że akurat Wasza grupa (uczniów i nauczycieli) powinna wziąć udział w organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik warsztatach na temat sztucznej inteligencji. Wybraliśmy zwycięzców! 15 czerwca odbiorą swoją nagrodę.
Nasi laureaci
Na warsztaty „Przyszłość jest dziś” zaprosimy uczniów z:
Pruszkowa (Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik),
Wyszkowa (Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie),
Bydgoszczy (Zespół Szkół Spożywczych).
Jak nas przekonali o tym, że to właśnie im należy się nagroda? Przede wszystkim udowodnili, jak sztuczna inteligencja może się przydać w ich przyszłym zawodzie. Jedna z grup zaprezentowała raport ze swojego badania, które dotyczyło właśnie cyfrowej przyszłości. Kolejna przygotowała specjalny plakat, w którym wyjaśniła, jak będą budować cyfrowy świat.
Gratulujemy zwycięzcom! A tych, którym tym razem się nie powiodło, zachęcamy do kolejnych prób. Już niebawem będziemy ogłaszać nowe konkursy.
Warsztaty online organizujemy w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizujemy go wspólnie z Państwowy Instytut Badawczy NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”.
Spotkania są kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli.
Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” towarzyszy nowej wystawie stałej warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Otwarcie jej pierwszego modułu – „Cywilizacji algorytmów” – planowane jest na wrzesień tego roku. Ta część ekspozycji będzie poświęcona technologiom cyfrowym, a jednym z jej głównych tematów będzie zaufanie do algorytmów i sztucznej inteligencji. Znajdą się na niej m.in. eksponaty dotyczące blockchain, Intenetu Rzeczy i 5G.
Nauczyciele, zgłoście się na warsztaty!
Już teraz zapraszamy nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w innych warsztatach online, których celem jest przybliżenie wystawy i programu edukacyjnego. Spotkanie będzie okazją do poznania tematyki wystawy oraz działań planowanych w ramach programu edukacyjnego. Wspólnie postawimy pytania dotyczące rozwoju nowoczesnych technologii (np. dotyczące procesu nauczania sztucznej inteligencji, zaufania do technologii, ich wpływu na ludzkie życie). Zastanowimy się, które zagadnienia byłyby interesujące do poruszenia na lekcjach. Następnie uczestniczy warsztatów dowiedzą się, jak w ciekawy sposób przygotować wizytę z uczniami w Centrum Nauki Kopernik.
Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM, w poniedziałek 21 czerwca w godzinach 17:00 – 18:30.
Jeśli chcecie się zgłosić, wystarczy wysłać maila na adres [email protected]
Liczba uczestników i uczestniczek to 20 osób. O udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. W treści zgłoszenia podajcie imię, nazwisko i pełną nazwę szkoły.
Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku 14 czerwca. Zapraszamy!
Więcej informacji na ten temat programu edukacyjnego i wystawy „Przyszłość jest dziś” będziemy publikować na stronach: www.gov.pl/cyfryzacja oraz www.kopernik.org.pl.
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK i Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.
źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/znamy-zwyciezcow-konkursu-przyszlosc-jest-dzis