Internet przyszłość jest dzisiaj program edukacyjny

21. kwietnia na całym globie obchodzony jest Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. To święto, które ma promować nowoczesne, oryginalne, kreatywne rozwiązania i pomysły. Ten dzień celebrować mogą wszyscy Ci, którzy nie boją się sięgać do wyobraźni, myśleć niestereotypowo, tworzyć, dążyć do realizacji swoich pomysłów.
Dziewczyna

Przypomnijmy, że bez ludzi kreatywnych, odważnych, chętnych do działania, dziś nie moglibyśmy korzystać z wielu wynalazków i powszechnych rozwiązań. Na świecie, tego dnia zachęca się ludzi do twórczego działania, do wykorzystywania swoich zasobów, tworzenia i dzielenia się swoimi pomysłami. Jeśli chcesz uczcić to święto – działaj i bądź kreatywny!
Bądź innowacyjnym nauczycielem i skorzystaj z programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Przyszłość jest dziś” w Centrum Nauki Kopernik

Jeśli jesteś nauczycielem, który chce wychodzić naprzeciw potrzebom współczesnej młodzieży, skorzystaj z gotowych scenariuszy lekcji! Są to materiały edukacyjne do prowadzenia lekcji dla uczniów z klas 7–8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Poruszają one zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, cyfryzacją, robotyzacją, kryzysem klimatycznym i zmianami w środowisku naturalnym. Stawiają pytania o naszą przyszłość, dzięki czemu stanowią świetną zachętę do ciekawych dyskusji z uczniami.

Scenariusze zostały przygotowane we współpracy z ekspertami z wielu dziedzin, naukowcami oraz youtuberami. Przykładowe tematy scenariuszy:

Czy można zaprzyjaźnić się z robotem?
Czy chatboty zastąpią człowieka?
Szkoła przyszłości.

Zachęcamy do wejścia na stronę: OSE IT Szkoła i pobrania bezpłatnych, kompleksowych scenariuszy lekcji już dziś
„Przyszłość jest dziś”- wystawa o nowych technologiach w Centrum Nauki Kopernik

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” jest ściśle związany z wystawą o tej samej nazwie w Centrum Nauki Kopernik. Tematy opracowanych scenariuszy lekcji dotyczą tych samych zagadnień co eksponaty, które można obejrzeć na wystawie.

Wystawa dotyczy przede wszystkim przyszłości. Prezentuje nie tylko najnowsze rozwiązania technologiczne, ale także skłania do zadawania pytań, na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Czy można zaprzyjaźnić się z robotem? Czy samochód bez kierowcy dowiezie nas bezpiecznie do celu? Czy sztuczna inteligencja może być artystą? To złożone zagadnienia problemowe, które świetnie sprawdzą się jako tematy lekcji.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów do odwiedzenia wystawy w Centrum Nauki Kopernik i skorzystania z przygotowanych materiałów edukacyjnych. Jest to świetna okazja do wsparcia uczniów w rozwijaniu u nich kompetencji przyszłości oraz inspiracja do podejmowania innowacyjnych działań.

Dowiedz się więcej, wchodząc na stronę Centrum Nauki Kopernik.

Program edukacyjny jest częścią kompleksowego projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. Jest on realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/jak-inspirowac-uczniow-i-rozwijac-kreatywnosc—program-edukacyjny-przyszlosc-jest-dzis