Internet drugi etap przejścia na DVB-T2 HEVC

internet prędkość

internet prędkość

Internet drugi etap przejścia na DVB-T2 HEVC

Już w poniedziałek 25 kwietnia nastąpi drugi etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Zmiana będzie dotyczyć województw: zachodniopomorskiego pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
Lupa 25 kwietnia, tło

Przypominamy, że w ramach przełączenia sygnału na DVB-T2/HEVC, zmienią się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4, które zostaną przełączone do standardu DVB-T2/HEVC . W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu – wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.
Pamiętaj!

Jeśli Twój telewizor nie odbiera nowego sygnału nadawania darmowej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a Twoja sytuacja materialna nie pozwala Ci na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru bezpłatnej telewizji naziemnej, możesz skorzystać z rządowego programu dofinansowania 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera – zgodnych z nowym standardem.

Więc informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz na stronie lub dzwoniąc na infolinię pod numer 42 253 54 30 albo pisząc na skrzynkę kontaktową [email protected]

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00.

* Opłata za połączenie jest zgodna z posiadaną taryfą operatora, z sieci którego zostało wykonane połączenie

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/drugi-etap-przejscia-na-dvb-t2hevc-naziemnej-telewizji-cyfrowej-juz-25-kwietnia