Internet Szachowe Grand Prix OSE

Już 7 października startuje Szachowe Grand Prix OSE – bezpłatny turniej szachowy dla uczniów i uczennic szkół podstawowych. Pierwszy etap to eliminacje we Wrocławiu i Bydgoszczy. Finał odbędzie się w Warszawie. Nie zwlekajcie z zapisami – liczba miejsc ograniczona!
Zmierzcie się z rówieśnikami w ogólnopolskim turnieju Szachowe Grand Prix OSE!

Pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się 7 października 2023 r. we Wrocławiu. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Drugi turniej eliminacyjny odbędzie się 21 października w Bydgoszczy. Mogą przystąpić do niego uczniowie szkół podstawowych z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego. Wielki Finał zaplanowany został na 4 listopada 2023 r. w Warszawie.
Zgłoszenia zawodników

Zgłoszeń uczestników mogą dokonywać rodzice, nauczyciele bądź prawni opiekunowie młodych graczy. Proces rejestracji jest bardzo prosty – należy jedynie wypełnić formularz dostępny na stronie https://szachy.ose.gov.pl/. Zgłoszenia zawodników do turnieju eliminacyjnego we Wrocławiu trwają do 29 września 2023 r. do godz. 23:59, a dla chętnych do udziału w turnieju w Bydgoszczy – do 13 października 2023 r. do godziny 23:59.
Uczestnicy

Do udziału zapraszamy uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w kraju, którzy zmierzą się w ośmiu kategoriach: chłopcy z klas I–II, chłopcy z klas III–IV, chłopcy z klas V–VI, chłopcy z klas VII–VIII, dziewczęta z klas I–II, dziewczęta z klas III–IV, dziewczęta z klas V–VI, dziewczęta z klas VII–VIII.
Nagrody

Jest o co walczyć! Zarówno najlepsi zawodnicy turniejów eliminacyjnych, jak i później – finaliści mogą liczyć na fantastyczne nagrody, m.in. konsole PlayStation 5, Xbox czy Nintendo Switch! W Szachowym Grand Prix OSE nie ma przegranych – każdy z graczy otrzyma upominki.
Harmonogram

Sprawdźcie najważniejsze daty w Szachowym Grand Prix OSE, aby nic Wam nie umknęło.

29 września 2023 – termin nadsyłania zgłoszeń do turnieju „Południe” we Wrocławiu
7 października 2023 – I turniej eliminacyjny „Południe” (Tarczyński Arena Wrocław)
13 października 2023 – termin nadsyłania zgłoszeń do turnieju „Północ” w Bydgoszczy
21 października 2023 – II turniej eliminacyjny „Północ” (Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze)
4 listopada – finał w Warszawie (Centrum Olimpijskie)

Czas na przygotowania i rozgrzewkę!

Szachowe Grand Prix OSE to wyjątkowa okazja dla uczniów szkół podstawowych, by spróbować swoich sił w szachowej rywalizacji. To również świetna okazja, aby rozwijać swoje umiejętności i poznać innych młodych szachistów. W oczekiwaniu na zmagania warto powtórzyć taktykę oraz zapoznać się z podstawą szachową terminologią. Doskonałym materiałem do tego będą bezpłatne kursy dostępne na portalu OSE IT Szkoła. Do dyspozycji są trzy części e-learningowych materiałów:

Kurs podstawowy nauki gry w szachy – część 1
Kurs podstawowy nauki gry w szachy – część 2
Kurs podstawowy nauki gry w szachy – część 3

Szczegółowe informacje znajdziecie o turnieju na stronie szachy.ose.gov.pl i wydarzeniu na Facebooku Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zmierzcie-sie-z-rowiesnikami-w-ogolnopolskim-turnieju-szachowe-grand-prix-ose