Internet T-Mobile posiada już 3122 stacji 5G

internet prędkość

internet prędkość

Internet: T-Mobile posiada już 3122 stacji 5G

Kolejny miesiąc intensywnej rozbudowy naszej sieci 5G dobiegł końca – a my nie zwalniamy tempa. W ciągu tygodnia przybyło 147 stacji bazowych obsługujących najnowocześniejszą technologię, a obecnie mamy ich 3122. Rozbudowa infrastruktury piątej generacji stanowi realizację planu, zgodnie z którym tygodniowo ma powstawać 120-140 nowych stacji 5G od T-Mobile.

Strategię intensywnej rozbudowy sieci 5G ogłosiliśmy w lipcu br. Od tego czasu projekt jest sukcesywnie wdrażany, a w zasięgu T-Mobile znalazły się kolejne stacje zainstalowane na terenie całej Polski. Tym razem najwięcej ich zostało uruchomionych m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Trójmieście, Wrocławiu, Głogowie, Polkowicach i Łodzi.

Nowe stacje uruchomiliśmy zarówno w nowych miejscowościach, jak i w tych, w których sieć piątej generacji była już dostępna. Dzięki temu możemy budować duże i spójne klastry z ciągłym zasięgiem.

Stale aktualizowana mapa zasięgu sieci 5G T-Mobile dostępna jest na stronie https://www.t-mobile.pl/5g.

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2021/09/w-sieci-t-mobile-sa-juz-3122-stacje-5g.html