Internet T-Mobile rozszerza usługę Cloud Security o ochronę firmowej poczty elektronicznej

speed testy

speed testy

T-Mobile internet rozszerza usługę Cloud Security o ochronę firmowej poczty elektronicznej

T-Mobile konsekwentnie rozwija portfolio produktów z zakresu cyberbezpieczeństwa dla biznesu. Ofertę urządzeń i usług w ramach Cloud Security uzupełnia E-Mail Protection, rozwiązanie chmurowe oferujące m.in. zaawansowaną, wielowarstwową ochronę antywirusową, antyphishingową oraz skuteczne wykrywanie i usuwanie spamu.

Ataki przeprowadzone za pośrednictwem poczty e-mail to jedno z najpowszechniejszych cyber zagrożeń, z jakimi muszą mierzyć się firmy niemal każdej wielkości1. Znakomitą większość tego rodzaju przestępstw stanowią te związane ze złośliwym oprogramowaniem lub/i phishingiem. Prawie połowa z nich (46 proc.) zaczyna się od kliknięcia przez użytkownika w podejrzany załącznik. Straty mogą być ogromne, a proces przygotowania się na tego typu atak jest wielowarstwowy. Wymaga najczęściej nakładów związanych zarówno z obszarem IT, jak i edukacją wszystkich pracowników korzystających z poczty elektronicznej. Dzięki najnowszej propozycji T-Mobile dużą część tego ciężaru przejmuje na siebie rozwiązanie E-Mail Protection, oparte o rynkowego lidera – Proofpoint.

Usługa E-Mail Protection od T-Mobile to dodatkowa propozycja, niezależna, ale zintegrowana z wprowadzonym w lipcu rozwiązaniem Cloud Security. Uzupełnia ofertę cyberbezpieczeństwa o w pełni skalowalne, elastyczne rozwiązanie do ochrony poczty firmowej. Usługa oparta jest na chmurze, nie wymaga zakupu sprzętu, czy instalacji oprogramowania na urządzeniach użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba się martwić o aktualizacje, a cała ochrona przebiega poza infrastrukturą klienta. Rozwiązanie może służyć do zabezpieczenia wszystkich pracowników – także tych pracujących w trybie hybrydowym lub na tzw. pracy zdalnej.

Wielowarstwowa ochrona poczty na żądanie

E-Mail Protection oferuje zaawansowaną, wielowarstwową ochronę antywirusową, wykrywanie spamu i phishingu, a także zapewnia ciągłość poczty elektronicznej dzięki awaryjnej skrzynce odbiorczej, która umożliwia natychmiastowe odtworzenie utraconych lub niedostępnych e-maili z ostatnich 30 dni.

Chroni więc nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem, ale również zagrożeniami opartymi na socjotechnice czy wiadomościami wyłudzającymi dane uwierzytelniające. E-Mail Protection wykorzystuje technologię Proofpoint MLX, która wykrywa spam i phishing, badając setki tysięcy atrybutów w każdej wiadomości e-mail. Robi to na podstawie treści, obrazków i załączników oraz automatycznie dostosowuje się do nowych zagrożeń w miarę ich pojawiania się.

Dodatkowo, “Ochrona przed złośliwymi URL” i “Ochrona przed złośliwymi załącznikami” skutecznie wykrywają, blokują i analizują adresy URL i załączniki. Wszystkie wiadomości są również skanowane przez wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, aby zapewnić, że wirusy są przechwytywane i blokowane. Ponadto, funkcja filtrowania wiadomości wychodzących zapewnia, że są wolne od wirusów, złośliwego oprogramowania i innych szkodliwych treści.

Rozwiązanie jest także w pełni skalowalne. Administrator może łatwo zwiększyć lub zmniejszyć liczbę skrzynek pocztowych objętych ochroną. Nie wymaga to zakupu dodatkowego sprzętu, licencji czy instalacji oprogramowania na komputerach pracowników. Usługa E‑Mail Protection dostępna jest w formie wygodnej subskrypcji z prostym cennikiem – 15.90 złotych miesięcznie za każdą skrzynkę pocztową.

Więcej informacji na temat usługi można znaleźć pod adresem https://biznes.t-mobile.pl/pl/produkty-i-uslugi/cyberbezpieczenstwo-i-ochrona/cloud-security.