Internet testerzy aplikacji mObywatel

internet prędkość

internet prędkość

Internet: testerzy aplikacji mObywatel

Stale pracujemy nad rozwojem naszej aplikacji mObywatel. 8 grudnia 2021 kolejne usprawnienia. Sprawdź, kiedy i co nowego pojawi się w apce.

Za chwilę kolejna aktualizacja aplikacji mObywatel. Tym razem zmiany nie dotyczą jednak samych dokumentów. Przygotowaliśmy też inną nowość – dotyczy użytkowników, a dokładniej ich dostępu do najnowszej aktualizacji aplikacji.

Udane testy

Pod koniec wakacji zwróciliśmy się do użytkowników mObywatela z prośbą o udział w testach aplikacji. Na nasz apel odpowiedziało blisko dwa tysiące osób. Z tej grupy wyłoniliśmy 200 testerów, którzy jako pierwsi mieli okazję zapoznać się z nową wersją programu.

– Dotychczas, wspólnie z testerami, przeprowadziliśmy dwa scenariusze testowe. Dodatkowo w indywidualnych kontaktach z użytkownikami zweryfikowaliśmy kilka przygotowanych poprawek – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. – Zainteresowanie nową wersją aplikacji było tak duże, że postanowiliśmy zweryfikować działanie nowej wersji aplikacji na próbie obejmującej aż 200 tysięcy użytkowników – dodaje minister Andruszkiewicz.

Nowa wersja mObywatela jeszcze dziś trafi do sklepów z aplikacjami. Algorytm sklepów losowo dobierze 200 tysięcy użytkowników, którzy jako pierwsi będą mieli okazję zainstalować nową wersję naszego programu. Pozostała część korzystających z mObywatela otrzyma szansę na aktualizację kilka dni później.

Nowa wersja

W najnowszej wersji mObywatela znalazło się kilka usprawnień – to drobne, choć przydatne zmiany ułatwiające logowanie – np. brak konieczności dodatkowego wybierania przycisku potwierdzającego po wpisaniu kodu PIN.

O wiele ważniejszą zmianą, choć niezauważalną dla wielu osób, będzie wprowadzenie nowego, jeszcze silniejszego algorytmu szyfrowania danych w aplikacji (AES-256).

Część osób – w związku ze zmianami – może być również poproszona o nadanie nowego kodu PIN do aplikacji.

Wśród nowości, które z pewnością ucieszą pracowników kolei i ich rodziny, jest dodanie do aplikacji dokumentu uprawniającego do realizacji zniżek na podróże.

– Współpraca z Grupą PKP i innymi spółkami kolejowymi układa się bardzo dobrze. To właśnie w pociągach mObywatel stał się jednym z najwygodniejszych sposobów na okazanie swojej tożsamości – mówi minister Adam Andruszkiewicz. – Kolejarze zauważyli, jak wielu pasażerów korzysta z mObywatela i postanowili wzbogacić aplikację o własny dokument nazywany Ulgowa Usługa Transportowa – dodaje.

Zostań mObywatelem

Wydawcą aplikacji mObywatel jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, deweloperem i twórcą rozwiązania jest zespół NASK – Państwowego Instytutu Badawczego.

Aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty, jest bezpieczna i bezpłatna. Znajdziecie w niej m.in. odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, mPrawo Jazdy, mPojazd, Unijny Certyfikat COVID, a także m.in. swoje e-recepty i Kartę Dużej Rodziny.

Naprawdę warto ją mieć w swoim telefonie. Dlatego – jeśli jeszcze jej nie macie – pobierzcie już dziś!

• Jeśli używasz urządzenia z systemem Android – pobierz tutaj.
• Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS – pobierz tutaj.

Więcej informacji o naszej aplikacji znajdziecie na gov.pl/mobywatel

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/200-tysiecy-testerow-nowego-mobywatela