Internet trwa nabór projektów IPCEI

internet prędkość

internet prędkość

Internet trwa nabór projektów IPCEI

Do 23 lipca przedłużamy krajowy etap naboru innowacyjnych projektów w zakresie infrastruktury i usług chmurowych następnej generacji.
Grafika wektorowa z niebieskim tłem. Na obrazku widać postaci z laptopami i smartfonem. Widać też powiększone ikony symbolizujące laptopy i smartfon. Pojawiają się inne ikony związane z cyfryzacją: folder, media społecznościowe, internet.

Realizacja wybranych projektów będzie możliwa dzięki uzyskaniu dofinansowania w ramach unijnego mechanizmu IPCEI (Important Projects of Common European Interest) nawet do 100% luki finansowej.
Etap krajowy konkursu

Konkurs jest przeznaczony dla podmiotów zainteresowanych chmurowym obszarem technologicznym i gotowych do realizacji:

• projektów w zakresie działalności badawczej, rozwojowej i innowacyjnej, które muszą mieć wyraźnie innowacyjny charakter lub wnosić istotną wartość dodaną w tej dziedzinie w świetle najnowszych osiągnięć w danym sektorze – Projekty B+R+I,
• projektów obejmujących wykorzystanie przemysłowe, które powinny umożliwiać rozwijanie nowych produktów bądź usług o wysokiej zawartości badawczej i innowacyjnej lub wprowadzenie całkowicie innowacyjnych procesów produkcyjnych – Projekty Pierwszego Przemysłowego Wdrożenia.

Cel IPCEI – CIS

Celem IPCEI – CIS jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności europejskiego rynku chmurowego. Mechanizm umożliwia dofinansowanie projektów w zakresie technologii chmurowych z wyłączeniem kryteriów pomocy publicznej.

Sposób zgłaszania i terminy

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną do 23 lipca 2021 r. Wystarczy wysłać maila na adres: [email protected]. Składana dokumentacja powinna zawierać opis projektu według udostępnionego poniżej wzoru w formacje PDF (z możliwością przeszukiwania dokumentu). Prosimy o ograniczenie wielkości przekazywanych plików do maks. 10 MB.
Na jakie projekty czekamy?

Projekty złożone w ramach IPCEI-CIS powinny charakteryzować się:

• wysokim poziomem innowacyjności (wykraczać poza obecnie stosowane rozwiązania),
• pozytywnym wpływem na środowisko (uwzględniać je na każdym etapie prac oraz wdrażać kwestie efektywności energetycznej oraz zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych),
• przyczyniać się do wzrostu konkurencyjności całego europejskiego przemysłu.

Projekty powinny wpisywać się w założenia nowej strategii przemysłowej Unii Europejskiej, a także w Europejski Zielony Ład.
Wyniki konkursu

Wnioski złożone w konkursie będą weryfikowane formalnie, a następnie ocenione zgodnie z kryteriami stanowiącymi załącznik do przedmiotowego zaproszenia.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w terminie 60 dni od zakończenia naboru wniosków. Wybór projektów na etapie krajowym nie jest jednoznaczny z przyznaniem dofinansowania.

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją Pytań i odpowiedzi.

ŹRÓDŁO: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nabor-projektow-ipcei–cis–dluzszy-termin