Internet warsztaty świat sztucznej inteligencji

internet prędkość

internet prędkość

Internet: warsztaty świat sztucznej inteligencji

Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie? Czy powinniśmy w pełni ufać technologii? Gdzie i jak postawić granice? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy warsztatów „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Jak się na nie dostać? Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Zapraszamy!

Warsztaty online organizujemy w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizujemy go wspólnie z NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”. Spotkania są kierowane do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Jak wziąć udział w konkursie?

To proste, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie Wy powinniście wziąć udział w warsztacie dialogowym online pt. Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Formą odpowiedzi może być tekst lub prezentacja. Ważne, aby plik nie przekroczył 1 MB.

Konkurs kierujemy do nauczycieli wraz z grupami uczniów (grupy od 6 do 10 osób).

Ważne! Zgłoszenie konkursowe musi przesłać nauczyciel.

Przekonajcie nas, że to właśnie Wy powinniście wziąć udział w naszych warsztatach!

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 21 października 2021 r.

26 października ogłosimy laureatów – nauczycieli z grupami uczniów.

Nagrodą w konkursie są profesjonalne dwugodzinne warsztaty „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Odbędą się online na platformie MS Teams 28 października w godz. 16-18. Poprowadzą je trenerzy z Centrum Nauki Kopernik.

Co jeszcze?

Konkurs i warsztaty to niejedyne inicjatywy, które realizujemy w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Uczniów i nauczycieli zapraszamy też do aktywnego uczestnictwa w innych wydarzeniach edukacyjnych.

Nauczycieli zapraszamy do odwiedzenia strony OSE IT Szkoła, gdzie znajdą scenariusze lekcji oraz wirtualną sieć neuronową, a już niebawem pojawi się tam film edukacyjny przygotowany we współpracy z młodzieżowym influencerem.

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” towarzyszy nowej wystawie stałej warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Otwarcie jej pierwszego modułu – „Cyfrowy mózg?” – odbędzie się już w listopadzie. Ta część ekspozycji będzie poświęcona technologiom cyfrowym, a jednym z jej głównych tematów będzie zaufanie do algorytmów i sztucznej inteligencji. Znajdą się na niej m.in. eksponaty dotyczące blockchain, Internetu Rzeczy i 5G.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania, wydarzenia regionalne oraz seminaria dla nauczycieli. Więcej informacji na ten temat będziemy publikować na stronach: www.gov.pl/cyfryzacja oraz www.kopernik.org.pl.

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK i Centrum Nauki Kopernik.

Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/wygraj-warsztaty-i-wejdz-w-swiat-sztucznej-inteligencji