Internet webinar bezpieczni w sieci z OSE

speed testy

speed testy

Internet „Bezpieczni w sieci z OSE” – zapraszamy na webinar

01.12.2020

Jak sprawić, żeby wirtualny świat był przestrzenią bezpieczną i sprzyjającą rozwojowi dzieci? Na to i inne pytania odpowiemy w najbliższy czwartek podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”. Start – godz. 19.00.
Z lewej strony zdjęcie Tomasza Rożka, z prawej – tekst: 3 grudnia godz. 19.00 Tomasz Rożek, Anna Rywczyńska, Przemysław Jaroszewski. Na górze tekst – Bezpieczni w sieci z OSE. W tle grafiki przedstawiające komputer i laptopa oraz kojarzące się z internetem ikony.

3 grudnia o godz. 19.00 Anna Rywczyńska (NASK-PIB) i Przemysław Jaroszewski (CERT Polska) spotkają się w sieci z Tomaszem Rożkiem, znanym dziennikarzem i popularyzatorem nauki oraz ambasadorem naszej kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o internetowe bezpieczeństwo ich pociech.

Dobre praktyki

Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” będzie okazją do przekazania rodzicom i nauczycielom dobrych praktyk dotyczących ich udziału w tworzeniu przyjaznej dla dziecka wirtualnej przestrzeni. O czym będziemy rozmawiać?

Świat online i offline – czy możemy jeszcze mówić o takim rozróżnieniu?
Długo, czyli ile? Jak rodzice i opiekunowie powinni zadbać o odpowiedni czas dzieci przed ekranem?
Jak zarządzać bezpieczeństwem w domowej sieci składającej się nierzadko z wielu urządzeń podłączonych do internetu?
Jak przygotować sprzęt i oprogramowanie do bezpiecznego korzystania z sieci?

Podczas webinaru eksperci odpowiedzą na te i inne pytania. Co istotne, dadzą też konkretne wskazówki na co opiekunowie i wychowawcy powinni zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci online.

Przypomną, na jakie cyberzagrożenia narażeni są młodzi użytkownicy internetu i podpowiedzą jak reagować na niepokojące zjawiska w sieci. Dowiecie się także, co zrobić, aby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli…

Nie wiesz? Zapytaj.

W trakcie 50-minutowego webinaru eksperci poruszą więc najbardziej aktualne – z punktu widzenia rodziców – kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Nie zabraknie też odpowiedzi na pytania uczestników webinaru, które będziecie mogli zadawać na czacie.

Zainteresowani? Wystarczy, że dołączycie do naszego wydarzenia. Pamiętajcie, widzimy się w najbliższy czwartek (3 grudnia) o godz. 19.00. Koniecznie bądźcie z nami!

Jeśli szukasz dodatkowych informacji o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie – koniecznie zajrzyj na stronę naszej kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

Znajdziesz tam m.in. rozmowy z ekspertami, poradniki na temat radzenia sobie z zagrożeniami w sieci, praktyczne wskazówki oraz ważne telefony i adresy, które pozwolą ci szybko zareagować.

Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/bezpieczni-w-sieci-z-ose–zapraszamy-na-webinar