Orange od stycznia roaming w Wielkiej Brytanii tak jak w UE

speed testy

speed testy

Orange Polska z początkiem roku 2021 wprowadza specjalną ofertę dla osób odwiedzających Wielką Brytanię.

Dzięki niej, wszyscy klienci Orange podróżujący na Wyspy będą mogli nadal korzystać z połączeń telefonicznych oraz internetu w roamingu na atrakcyjnych warunkach – takich samych jakie obowiązują w krajach Unii Europejskiej. Od 1 stycznia 2021 r. Wielka Brytania nie będą już częścią Unii Europejskiej.

Zgodnie z obowiązującym prawem, operator wprowadził z odpowiednim wyprzedzeniem zmiany w cennikach roamingu, przenosząc Wielką Brytanię ze strefy 1, w której znajdują się państwa należące do UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, do strefy 2 – Więcej Europy. Jednocześnie firma zapowiedziała wprowadzenie specjalnej oferty, która pozwoli osobom podróżującym do Wielkiej Brytanii korzystać z usług telekomunikacyjnych w roamingu na korzystnych warunkach. Ogłoszona dziś promocja wchodzi w życie od 1 stycznia 2021 i obowiązuje w Wielkiej Brytanii oraz na terytoriach zależnych takich jak Gibraltar.

Dzięki niej, klienci Orange, którzy będą tam podróżować, będą rozliczani za połączenia telefoniczne, SMSy i MMSy tak samo jak w kraju – jeśli korzystają z nielimitowanych ofert, nie będą za nie ponosili dodatkowych opłat, a jeśli mają w planie taryfowym pakiety minut czy sms-ów, po ich wyczerpaniu będą rozliczani wg stawek krajowych. Korzystanie z internetu będzie możliwe w ramach pakietów przyznanych w planie taryfowym – tak samo jak w roamingu w UE.

Promocja dotyczy wszystkich klientów Orange Polska – indywidualnych i biznesowych korzystających z planów abonamentowych, a także użytkowników ofert na kartę, usług nju mobile i Orange Flex. Promocja obowiązuje do 31 maja 2021, o kolejnych ofertach będziemy informować na bieżąco. Szczegółowe informacje na www.orange.pl/roaming w zakładce Informacje i Cenniki.

Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl