Potwierdź Profil Zaufany w Ministerstwie Cyfryzacji !

speed testy
speed testy

Potwierdź Profil Zaufany w Ministerstwie Cyfryzacji !
26.01.2018

Mieszkasz w Warszawie, nie masz Profilu Zaufanego, a może po prostu nie wiesz co to jest i do czego się przydaje? Przyjdź do siedziby Ministerstwa Cyfryzacji. Tutaj, w każdy poniedziałek, potwierdzisz swój Profil Zaufany.

JPK_VAT – grafika
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej.
Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy. Dzięki Profilowi Zaufanemu będą dobrze przygotowani do przesłania i podpisania pierwszego JPK_VAT.
Więcej o JPK – TUTAJ.
Jak to zrobić?
Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:
Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej
W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo.
Za pomocą konta bankowego szybko i bezpiecznie można założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Chodzi o to, że dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy – w tym przedsiębiorca – kto zdecyduje się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musi już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.
Krok 1: w systemie bankowości elektronicznej Twojego banku, wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego.
Krok 2: operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia konta.
Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym
Krok 1: wejdź na stronę www.pz.gov.pl.
Krok 2: wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w punkcie potwierdzającym.
Krok 3: po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający. Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Warto sprawdzić, gdzie w naszej okolicy znajduje się najbliższy.
W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich Punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie, a także Ministerstwo Cyfryzacji (MC).

Wszystkich, którzy chcieliby potwierdzić Profil Zaufany w siedzibie MC przy ul. Królewskiej 27 w Warszawie, zapraszamy w poniedziałki w godz. 9.00 – 15.30. Punkt Potwierdzeń Profilu Zaufanego znajduje się w holu przy wejściu B.
Ważne: pamiętaj o zabraniu dowodu osobistego.

Pełna lista punktów potwierdzających – TUTAJ.

Do czego jeszcze przydaje się Profil Zaufany?
Dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:
Składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US
Złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej
Zgłosić utratę dokumentu tożsamości
Wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
Załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym
Uzyskać odpis aktu stanu cywilnego
Dziesiątki innych spraw.
Dlatego: przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

zrodło: gov.pl