Sony rozpoczęło przyjmowanie zamówień na nowy smartfon Xperia 10 II sposób na ucieczkę od rzeczywistości w świat wspaniałej rozrywki

speed testy
speed testy

Firma Sony rozpoczęła przyjmowanie zamówień na smartfon Xperia 10 II. Powstał on z myślą o pełnej rozrywce, a wyróżnia go bogactwo technologii Sony, niespotykane dotąd w segmencie super-mid-range.

Nowy model ma 69 mm szerokości i tylko 151 g wagi, dzięki czemu wygodnie leży w dłoni. Odporna na wodę i pył obudowa spełnia wymogi dla poziomów ochrony IP65/IP68, a jej dodatkowym zabezpieczeniem jest szkło Corning® Gorilla® Glass 6. Smartfon stanowi więc wygodne w użyciu źródło rozrywki — poszukiwanej obecnie jak nigdy przedtem.

Dzięki 6,0-calowemu, panoramicznemu wyświetlaczowi OLED 21:9 łatwiej jest poczuć się uczestnikiem akcji. Zapożyczona z telewizorów BRAVIA® technologia TRILUMINOS™ display for mobile oraz optymalizacja obrazu filmowego wzmacniają głębię czerni i polepszają kolorystykę, przez co oglądanie sprawia jeszcze więcej przyjemności. Ekran o proporcjach 21:9 pozwala także lepiej śledzić przebieg gry[i].

6,0-calowy wyświetlacz OLED 21:9 ma także inne zalety: pozwala na równoczesne wyświetlenie dwóch aplikacji w unikatowym systemie obsługi Sony z wieloma oknami oraz na użycie funkcji Boczny sensor, służącej do wygodnego przełączania aplikacji.

W modelu Xperia 10 II nie zabrakło technologii audio Sony. Obsługiwany jest dźwięk o wysokiej rozdzielczości, reprodukowany zarówno przez gniazdo 3,5 mm, jak i bezprzewodowo.

To nie koniec możliwości rozrywkowych: smartfon Xperia 10 II wyposażono w nowy aparat z trzema obiektywami, z których jeden rejestruje obraz o rozdzielczości 12 megapikseli, a pozostałe dwa — 8 megapikseli. Poszczególne obiektywy mają ogniskowe 16 mm (superszerokokątny), 26 mm (szerokokątny) i 52 mm (teleobiektyw), otwierają więc pole do twórczych eksperymentów z fotografią. W uzyskaniu udanych zdjęć pomagają fabrycznie zaprogramowane ustawienia, takie jak Potrawy czy Portret. Nowością jest Tryb nocny, zapewniający wysoką jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu.

Bez względu na wybrany temat i panujące warunki można oczekiwać, że smartfon Xperia 10 II za każdym razem utrwali piękny obraz. Jest to wynik ulepszeń w reprodukcji barw, które firma Sony, będąca liderem w dziedzinie obrazu cyfrowego, wprowadza dzięki swojemu doświadczeniu. Smartfon pozwala także rejestrować obraz o proporcjach 21:9 i nagrywać filmy w wysokiej jakości 4K.

Xperia 10 II jest odporny na wodę i pył: jego obudowa spełnia wymogi dla poziomów ochrony IP65/IP68[ii]. Aby użytkowanie było maksymalnie bezstresowe, zastosowano także szkło Corning® Gorilla® Glass 6. Duża pojemność akumulatora — 3600 mAh — gwarantuje z kolei zapas energii na cały dzień rozrywki lub tworzenia.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 10 i jest oparte na platformie mobilnej Qualcomm® Snapdragon 665 — niezawodnej i zapewniającej szybką łączność.

Smartfon Xperia 10 II jest dostępny w wersji czarnej i białej w sieciach handlowych: Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Sony Centre. Przedsprzedaż potrwa dwa tygodnie lub do wyczerpania puli.

Osoby, które złożą zamówienie do 24 maja, będą mogły skorzystać ze specjalnej oferty i otrzymać razem ze smartfonem wspaniały głośnik SRS-XB22.

Informacje o cenach można znaleźć na stronach internetowych sieci handlowych. Ceny produktu mogą różnić się w zależności od dystrybutora. O dokładnych cenach decydują kierownicy sklepów.

[i] Zgodność zależy od gry.

[ii] Smartfon Xperia 10 II jest wodoodporny i chroniony przed pyłem, można go więc używać na deszczu i myć pod bieżącą wodą — należy jednak pamiętać o dokładnym zamknięciu wszystkich gniazd i dostarczonych osłon. Urządzenia nie wolno natomiast całkowicie zanurzać w wodzie, narażać na kontakt z napojami bądź na działanie wody słonej lub chlorowanej. Użytkowanie urządzenia w niewłaściwy sposób spowoduje utratę gwarancji. Urządzenie zostało przebadane w warunkach przewidzianych dla stopnia ochrony IP65/68. Dalsze informacje można znaleźć pod adresem https://support.sonymobile.com/pl/dm/waterresistant/. Uwaga: smartfon Xperia 10 II jest wyposażony w niezamykany port USB, który służy do podłączania innych urządzeń i do ładowania. Przed ładowaniem port USB musi całkowicie wyschnąć.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/

zródło: https://presscentre.sony.pl/pressreleases/sony-rozpoczelo-przyjmowanie-zamowien-na-nowy-smartfon-xperia-10-ii-sposob-na-ucieczke-od-rzeczywistosci-w-swiat-wspanialej-rozrywki-2997513