T-Mobile ochrona Anty-DDoS

speed testy

speed testy

Ochrona Anty-DDoS od T-Mobile zabezpieczy firmy nawet przed największymi atakami wolumetrycznymi występującymi w Polsce

W ubiegłym roku w Polsce doszło do prawie 150 tysięcy ataków DDoS1, z czego ponad 70 tys. stanowiły ataki o wolumenie ponad 1 Gbps, a ponad 14 tys. – 10 Gbps. Koszty związane z takim atakiem, dla średniej wielkości firmy, wynieść mogą nawet kilkaset tysięcy dolarów. Aby zapewnić swoim Klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa, T-Mobile rozbudowuje usługę chroniącą przed atakami DDoS, udostępniając nową, zlokalizowaną w Polsce platformę o przepustowości do 200 Gbps.

DDoS (Distributed Denial of Service) to typ cyberataku, uniemożliwiający prawidłowe działanie systemu czy usługi, przez wysycenie zasobów infrastrukturalnych. Jest prowadzony z wielu urządzeń końcowych równocześnie i stanowi jedno z największych zagrożeń dla firm działających w internecie. Skutkiem takiego ataku może być całkowita lub częściowa niedostępność różnego rodzaju serwisów i usług (np. stron do rezerwacji biletów, portali typu self-care, aplikacji do bankowości elektronicznej, sklepów internetowych itd.), na czym cierpią przede wszystkim odbiorcy końcowi. Po skutecznym wolumetrycznym ataku DDoS koszty dla firmy, która całość lub część działalności prowadzi w internecie, mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy dolarów1. Nie chodzi tylko o utracone przychody ze sprzedaży, ale także utratę wizerunku, konieczność podjęcia działań prawnych, skierowania dodatkowych osób do pracy na infolinii czy zwiększenia zatrudnienia w dziale IT.

Dlatego T-Mobile, aby jeszcze skuteczniej chronić Klientów przed tego typu cyberzagrożeniami, zwiększa ochronę Anty-DDoS do 200 Gbps. Jednocześnie udostępnia użytkownikom najnowszą wersję oprogramowania platformy światowego lidera ochrony Anty-DDoS – firmy Netscout Arbor. Cała infrastruktura znajduje się w Polsce i jest obecnie rozwiązaniem o najwyższej dostępnej w naszym kraju przepustowości. Co więcej, bez dodatkowych kosztów skorzystać będą mogli z niego wszyscy dotychczasowi klienci T-Mobile Polska objęci ochroną Anty-DDoS. Z perspektywy Klienta, poza zwiększonym bezpieczeństwem, zmieni się jedynie strona logowania do portalu analitycznego, adres email i numer telefonu, z których przychodzić będą powiadomienia o potencjalnych incydentach.

Firmy i instytucje chronią się przed atakami na różne sposoby, ale warto wziąć pod uwagę, że prawie 75% ataków DDoS to ataki wolumetryczne. Przed takimi atakami chronić może tylko operator, który ze względu na znaczną pojemność swojej sieci, ma możliwość skutecznego i, co ważne, szybkiego odfiltrowania sztucznego ruchu. Obecnie oferujemy Klientom ochronę do 200 Gbps, co czyni naszą platformę anty-DDoS najwydajniejszą na polskim rynku. Jesteśmy w stanie ochronić skutecznie Klientów nawet przed największymi atakami wolumetrycznymi, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w Polsce.

– podkreśla Tomasz Łużak – Product Owner produktów bezpieczeństwa IT w T-Mobile Polska.

Dzięki Anty-DDoS od T-Mobile, firmy mogą chronić swoje zasoby przez całą dobę, 365 dni w roku. W podstawowej wersji usługi chronią ich automatyczne procedury bezpieczeństwa, a w nieco wyższej, dopasowanej elastycznie do potrzeb – dedykowany plan bezpieczeństwa przygotowany przez wyspecjalizowany zespół inżynierów bezpieczeństwa SOC (Security Operations Center). W przypadku braku aktywnej ochrony i w sytuacji wystąpienia ataku DDoS Klient powinien natychmiast skontaktować się z zespołem Security Operations Center T-Mobile. Jego firma zostanie objęta bezpłatną ochroną przez najbliższe 24 godziny, a jej przedstawiciel będzie miał możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistami T-Mobile i podjęcia odpowiednich działań naprawczych.

W ofercie T-Mobile znaleźć można też szeroką gamę profesjonalnych i kompleksowych usług przetwarzania danych i bezpieczeństwa, na które składają się: zaawansowana oferta hostingu serwerów dedykowanych i chmury publicznej, produkty z obszaru chmury prywatnej i hybrydowej oraz backup. Operator oferuje ponadto kompleksowe usługi transmisji danych i cyberbezpieczeństwa, w tym np. Cloud Security, Cyber Guard, Zarządzany Firewall czy Zarządzany Web Application Firewall, a także całodobowy monitoring T-Mobile Security Operations Center. Klienci mogą również samodzielnie lub dzięki pracy dedykowanego zespołu T-Mobile uzyskać kopie zapasowych danych. Wszystkie tego typu rozwiązania dają gwarancję stabilnego i bezpiecznego prowadzenia biznesu.

Więcej informacji o usługach Data Center i cyberbezpieczeństwa dla biznesu oferowanych przez T‑Mobile można przeczytać pod adresem https://biznes.t-mobile.pl.

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2021/01/ochrona-anty-ddos-od-t-mobile-zabezpieczy-firmy-nawet-przed-najwiekszymi-atakami-wolumetrycznymi-wystepujacymi-w-polsce.html