UPC Future Makers

speed testy
speed testy

Mega gratka dla młodych programistów

01.06.2020

Kolejna porcja świetnych informacji dla wszystkich młodych fanów programowania! Po pierwsze – pamiętajcie, że nasz Klub Młodego Programisty online jest dla Was zawsze otwarty. Po drugie – mamy coś jeszcze…
programowanie

Rusza kolejna odsłona bezpłatnych lekcji podstaw programowania UPC Future Makers. To projekt, który wraz z NASK objęliśmy patronatem. Pierwsza edycja zajęć ruszyła w kwietniu. Jak będzie teraz?
Programuj z domu

Warsztaty są skierowane dla dzieci w wieku 8-13 lat. Aby wziąć w nich udział wystarczy komputer i dostęp do internetu. Zajęcia nadal będą się odbywały w małych ośmioosobowych grupach, a każde dziecko będzie mogło liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera.

Szczegóły dotyczące programu, w tym formularz do zapisów, można znaleźć na stronie www.futuremakers.upc.pl. Nowe terminy zajęć będą na bieżąco uzupełniane w czerwcu, a kolejne ruszą we wrześniu, po zakończeniu wakacji.

  • Inicjatywa UPC doskonale wpisuje się w działania realizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. Od dawna promujemy naukę programowania. Zależy nam, aby możliwie największa grupa dzieci miała szansę poznać tę kompetencję przyszłości – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Dwa tygodnie temu uruchomiliśmy Klub Młodego Programisty online. Tylko w pierwszych zajęciach wzięło udział kilka tysięcy osób. To dowód na to, że dzieci i rodzice poszukują tego typu aktywności – dodaje szef MC.

Jeśli chcecie rozpocząć przygodę z programowaniem, koniecznie zaglądajcie też na www.koduj.gov.pl. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji, w tym materiały do zabawy w programowanie offline.
Kompetencja przyszłości

Kolejna odsłona UPC Future Makers to realizacja misji UPC, by inspirować najmłodszych do rozwoju kompetencji cyfrowych, a także odpowiedź na zainteresowanie pierwszą fazą programu, która odbyła się w czasie #zostanwdomu w ramach programu dla klientów #dzialamyztroska. Podstawy programowania poznało już 400 dzieci. Operator uruchamia nowe zajęcia w czerwcu. Będą kontynuowane do początku wakacji, a także później jesienią.

  • Bez wątpienia kodowanie jest cyfrową kompetencją przyszłości. Dlatego też w UPC Polska chcemy kontynuować wspieranie i inspirowanie dzieci do korzystania z nowych technologii poprzez naukę podstaw języka programowania. W czasie #zostanwdomu w zajęciach wzięło udział 400 dzieci. Międzynarodowy Dzień Dziecka jest bardzo dobrą okazją, aby ogłosić, że organizujemy warsztaty dla kolejnych 2000 dzieci w wieku 8-13 lat i zapraszamy je do programu UPC Future Makers wraz z naszymi partnerami: Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Edukacji Narodowej, NASK oraz Gigantami Programowania – mówi Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.

Future Makers jest częścią międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez Liberty Global, spółkę matkę UPC. 

źródło: gov.pl