Internet zwycięzcy konkursu przyszłość jest dziś

internet prędkość

internet prędkość

Internet: zwycięzcy konkursu przyszłość jest dziś

Uczniowie i nauczyciele z Biłgoraja, Ostrowi Mazowieckiej, Ożarowa i Radomia to laureaci naszego konkursu o cyfrowej przyszłości. Nagroda? Udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Internet zwycięzcy konkursu przyszłość jest dziś

Zadanie w naszym konkursie „Przyszłość jest dziś” było proste – wystarczyło przekonać nas, że akurat Wasza grupa (uczniów i nauczycieli) powinna wziąć udział w organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK warsztatach na temat sztucznej inteligencji. Wybraliśmy zwycięzców, którzy już 28 października wezmą udział w wydarzeniu.
Nasi laureaci

Na warsztaty „Przyszłość jest dziś” zaprosimy uczniów z:

• I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju
• Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
• Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie
• Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu

Warsztaty online organizujemy w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizujemy go wspólnie z Państwowy Instytut Badawczy NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”.

Spotkania są kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli.

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” towarzyszy nowej wystawie warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Otwarcie jej pierwszego modułu – „Cyfrowy mózg?” – planowane jest 5 listopada br. Ta część ekspozycji będzie poświęcona technologiom cyfrowym, a jednym z jej głównych tematów będzie zaufanie do algorytmów i sztucznej inteligencji. Znajdą się na niej m.in. eksponaty dotyczące blockchain, Intenetu Rzeczy i 5G.

Internet zwycięzcy konkursu przyszłość jest dziś

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK i Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość. Internet zwycięzcy konkursu przyszłość jest dziś

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/znamy-zwyciezcow-konkursu-przyszlosc-jest-dzis2