Cyfrowy Polsat nowy sytem kodowania sygnału telewizyjnego

speed testy

speed testy

Cyfrowy Polsat realizuje końcową fazę wdrażania nowego sytemu kodowania sygnału telewizyjnego. Obecnie wszystkie kanały premium są już nadawane wyłącznie w nowym systemie firmy NagraVision. Kolejne są na bieżąco wyłączane ze starego systemu. Od 5 stycznia 2009 r. cała oferta platformy będzie kodowana wyłącznie w nowym systemie, a odbiór sygnału telewizyjnego za pośrednictwem starych kart abonenckich nie będzie możliwy.


Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu i dbałość o jakość odbioru oferty programowej przez swoich abonentów Cyfrowy Polsat wprowadza nowy system kodowania sygnału telewizyjnego firmy NagraVision. Aktualnie w nowym systemie nadawane są wszystkie kluczowe kanały dostępne w ofercie platformy, m.in. HBO, HBO2, HBO Comedy, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, BBC Knowledge, BBC Entertainment, BBC Lifestyle, CBeebies, AXN Crime, AXN Sci-Fi, Cinemax, Cinemax 2, FOX Life, TV 1000, Zone Club, Zone Europa, ESPN, Extreme Sports Channel. Lista wyłączanych kanałów jest na bieżąco poszerzana i już od 5 stycznia 2009 r. pełna oferta Cyfrowego Polsatu będzie dostępna tylko za pośrednictwem nowego systemu.


Wszyscy abonenci platformy otrzymali nowe karty do dekodera. Po całkowitym przełączeniu na nowy system kodowania odbiór oferty Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem dotychczasowych kart abonenckich nie będzie możliwy.
Dostawcą nowego systemu dostępu warunkowego dla platformy jest światowy lider w produkcji tego typu zabezpieczeń, szwajcarska firma NagraVision z Grupy Kudelski, z którą platforma współpracuje od kilku lat. Kupione przez Cyfrowy Polsat rozwiązanie zostało zaprojektowane specjalnie dla największej polskiej platformy, z wykorzystaniem najnowocześniejszych na światowym rynku technologii.


Wymiana kart abonenckich jest jednym z elementów rozwoju zabezpieczeń uniemożliwiających nielegalny odbiór nadawanej przez nas telewizji, a jej celem jest dbałość o interesy firmy i naszych abonentów – mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie S.A. Prowadzimy regularne działania na rzecz walki z kradzieżą sygnału telewizyjnego, zarówno w obszarze technologicznym, jak i operacyjnym, dzięki czemu zapewniamy naszym abonentom wysoki komfort korzystania z naszej oferty, a jednocześnie skutecznie eliminujemy pseudoabonentów – dodaje.

https://grupapolsat.pl/pl/archive/cyfrowy-polsat-finalizuje-wdrozenie-nowego-systemu-kodowania#