Internet 5G Plusa najszybsze w Polsce

internet prędkość

internet prędkość

Internet 5G Plusa najszybsze w Polsce

5G Plusa dystansuje pozostałych operatorów. Ranking SpeedTest.pl pokazuje, że 5G od Plusa jest dwukrotnie szybsze od internetu 5G oferowanego przez pozostałych operatorów oraz trzykrotnie szybsze od internetu 4G/LTE.

Październikowy ranking przygotowano na podstawie 12 tysięcy testów prędkości internetu mobilnego w technologii 5G wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej SpeedTest.pl. Rosnąca liczba testów prędkości internetu 5G świadczy o wzroście popularności tej technologii, powszechności zasięgu oraz większej liczbie urządzeń obsługujących 5G.

Zestawienie wykazało, że internet 5G oferowany przez Plusa dystansuje konkurencję pod względem kluczowego parametru jakim jest prędkość pobierania danych. W przypadku Plusa średnia szybkość ściągania danych wyniosła aż 139,2 Mb/s, co jest wynikiem około dwa razy wyższym od średniej w pozostałych sieciach 5G w naszym kraju. W przypadku pozostałych operatorów udostępniających 5G na pasmach współdzielonych z 4G, osiągnięte wyniki znajdowały się w przedziale 66-72 Mb/s. Warto też zauważyć, że średnia prędkość pobierania danych w sieci 5G według najnowszego rankingu SpeedTest.pl była ponad 3 razy wyższa od najlepszego średniego wyniku w starej technologii internetu mobilnego czyli 4G/LTE.

Powyższe wyniki potwierdzają, że Plus jest liderem technologii 5G w Polsce. Zasięgiem najszybszego internetu 5G od Plusa objętych jest już ponad połowa mieszkańców Polski, zarówno z większych, jak i mniejszych miejscowości. 5G od Plusa to: szybkie ściąganie plików, wideo rozmowy i przesyłanie treści bez zakłóceń, płynne granie online, filmy i seriale w najlepszej jakości.

źródlo: https://www.plus.pl/news/art-8700-5g-plusa-najszybsze-w-polsce