Internet e senior nauka komputera i internetu

speed testy

speed testy

Internet ? Nigdy nie jest za późno, by się w nim podszkolić

02.09.2020

Dzieci na lekcjach, a co z dorosłymi? Metryka nie jest barierą do rozpoczęcia nauki, szczególnie jeśli chodzi o korzystanie z internetu.
Z lewej strony – Marta Manowska, z prawej – uśmiechnięci dziadek z wnuczką przy laptopie, na środku – na żółtym tle – logo kampanii “e-Polak potrafi!”

Seniorzy, jeśli wraz z nowym rokiem szkolnym, chcielibyście zdobyć nowe internetowe umiejętności – przychodzimy z pomocą.

e-Senior potrafi!

– Każdy może być e-Polakiem. Ani wiek, ani internetowe umiejętności nie mają tu żadnego znaczenia – mówi Marta Manowska, ambasadorka naszej kampanii „e-Polak potrafi!”.

W pełni się z nią zgadzamy. Dlatego wspólnie przygotowaliśmy instruktaże, które pomagają seniorom w zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych. Obejrzyjcie i skorzystajcie!

Informacja i rozrywka, kontakt z bliskimi, sprawy urzędowe przez internet – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i ile mamy lat. Jak to możliwe? Dzięki internetowi. Słyszeliście to już pewnie wiele razy, ale wciąż w to nie wierzycie? To właśnie z myślą o takich niedowiarkach prowadzimy kampanię „e-Polak potrafi!”.

– Internet jest narzędziem niejako skrojonym na potrzeby osób dojrzałych. Nie tylko pozwala na lepszą komunikację z bliskimi, czy znajomymi, ale pozwala także na realizację wszystkich tych czynności, na które czasami po prostu brakuje siły. Jest oknem na świat – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Kampania „e-Polak potrafi!” ma uzmysławiać Polakom, że warto korzystać z internetu. Zwracamy uwagę na możliwości wykorzystywania go w różnych ważnych kwestiach, w tym w codziennych sprawach. Nie tylko tych urzędowych, choć te można i warto jak najczęściej załatwiać drogą elektroniczną – dodaje szef MC.

Babciu, złóż online wniosek o dowód

A jeśli już jesteśmy przy sprawach urzędowych – koniecznie obejrzyjcie najnowszy odcinek naszej serii „e-Senior potrafi!”. Dowiecie się w nim, dlaczego warto mieć profil zaufany, co zrobić, by nie musieć iść do urzędu jeśli potrzebujecie nowego dowodu osobistego, ale i dlaczego warto korzystać z aplikacji mObywatel. Wraz z Martą Manowską podpowiadamy też jak tę aplikację pobrać.
Wideo

– Starsze osoby są przyzwyczajone, że aby coś załatwić trzeba wyjść z domu. A tak naprawdę można wszystko załatwić w domu, z kubkiem kawy obok. Wystarczy usiąść, wziąć głęboki oddech, otworzyć komputer, przełamać się i zrobić pierwszy krok. To prostsze i bardziej intuicyjne, niż nam się wydaje – przekonuje Marta Manowska. – W razie problemów i niejasności, pytajmy młodszych członków rodziny. Na pewno pomogą! Warto – choćby metodą prób i błędów – przekonać się do internetu. Szybko zdamy sobie sprawę, że to nic trudnego – dodaje nasza ambasadorka.

Internet to nie tylko sposób na szybkie i wygodne załatwianie spraw urzędowych. To także dostęp m.in. do informacji i rozrywki. Jak z tego skorzystać – podpowiadamy w naszym kolejnym instruktażu. Koniecznie go obejrzyjcie!
Wideo

Kiedyś przez telefony tylko się rozmawiało. Dzisiaj można się widzieć! I to nieważne, czy dzieli Was płot sąsiada, czy ocean! I najważniejsze – tego typu połączenia wcale już nie są drogie. Internet jest coraz powszechniejszy, a dzięki temu tańszy.
Wideo

Uwierzcie nam: nigdy nie jest za późno, by zacząć przygodę (i naukę) z internetem!

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/internet-nigdy-nie-jest-za-pozno-by-sie-w-nim-podszkolic