Internet klienci T-Mobile rozmowy w jakości hd voice z orange

internet prędkość

internet prędkość

Internet: klienci T-Mobile rozmowy w jakości hd voice z orange

Połączenia głosowe między sieciami T‑Mobile a Orange można już wykonywać w jakości HD Voice+. Dzięki temu osoby korzystające z naszych usług będą mogły cieszyć się najwyższą jakością dźwięku podczas połączeń z kolejnym operatorem.

W 2011, jako pierwszy operator w Polsce wprowadziliśmy w T‑Mobile kodeki znane pod nazwą HD Voice,

które wkrótce znalazły zastosowanie również u innych operatorów. Technologia wyeliminowała większość utrudnień w komunikacji, jednak prace nad doskonaleniem jakości dźwięku wciąż trwały. W ich wyniku w 2017, ponownie jako pierwsi na rynku, wprowadziliśmy kodek EVS (Enhanced Voice Services), powszechnie znany jako HD Voice+. Rozwiązanie cechuje jeszcze szersze pasmo dźwięku (do 16 kHz), które lepiej odwzorowuje naturalny głos człowieka.

Technologia HD Voice+ jest dostępna dla wszystkich osób korzystających z naszych usług

– tj. klientów abonamentowych, ofert na kartę i MIX. Można z niej korzystać w całej sieci T‑Mobile, jak również – od września ubiegłego roku – w połączeniach z siecią Play. Teraz do tej listy dołączyły połączenia wykonywane pomiędzy sieciami T‑Mobile i Orange.

Aby korzystać z jakości HD Voice+ wystarczy, że telefon Twój i Twojego rozmówcy działaja w technologii VoLTE lub VoWiFi oraz obsługuje kodek EVS. W T‑Mobile voiceHD+ jest obsługiwany przez ponad 100 terminali różnych producentów, w tym iPhone począwszy od modelu iPhone 8.

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2022/01/klienci-t-mobile-porozmawiaja-w-jakosci-hd-voice-w-polaczeniach-z-orange.html