Internet usługa metrocluster w T-Mobile

internet prędkość

internet prędkość

Internet: usługa metrocluster w T-Mobile

Bezpieczeństwo i niezawodność rozwiązań to podstawa zwłaszcza w biznesie opartym na technologiach cyfrowych. Z tego powodu wiele firm decyduje się na korzystanie z usług chmurowych oraz data center, dzięki którym zasoby pozostają bezpieczniejsze, a dane nie znikają w razie awarii.

Teraz podmioty biznesowe korzystające z usług T‑Mobile będą mogły zapewnić jeszcze wyższy poziom ochrony swojemu zapleczu cyfrowemu dzięki rozwiązaniu MetroCluster, które trafiło do naszego portfolio. Zostało ono już wdrożone w firmie Mobile Traffic Data, która jest właścicielem popularnej aplikacji moBiLET.

Swobodny i bezproblemowy zakup biletów komunikacji miejskiej, na połączenie dalekobieżne czy szybkie i wygodne opłaty za parking realizowane z poziomu smartfona to dziś rozwiązania, bez których wielu mieszkańcom miast trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie.

Z tego powodu wiele osób korzysta z aplikacji takich jak popularny moBiLET, umożliwiających dokonanie zakupu kilkoma kliknięciami na urządzeniu mobilnym. Narzędzie tego typu wymaga jednak bezpieczeństwa i niezawodności – by jego użytkownicy mieli pewność, że zawsze błyskawicznie dokonają zakupu, a ich dane pozostaną bezpieczne.

To właśnie jeden z przykładów, w których sprawdzi się usługa MetroCluster, którą wprowadziliśmy do oferty, a która w przypadku firmy Mobile Traffic Data została już wdrożona z sukcesem.

Podwójny poziom ochrony

Wprowadzone rozwiązanie to dodatkowa opcja Wirtualnego Centrum Danych T‑Mobile, polegająca na udostępnieniu replikowanej dwukierunkowo przestrzeni dyskowej dla danych – z dwóch ośrodków data center jednocześnie. W istocie rozwiązanie pozwala zatem na przesyłanie zasobów równolegle, dokładnie w tym samym momencie, do dwóch odrębnych fizycznych macierzy – znajdujących się każda w innym centrum danych, umiejscowionym w innej lokalizacji.

Ma to na celu zachowanie ciągłości działania firmy w absolutnie każdej sytuacji – w każdej chwili drugie centrum danych może bowiem natychmiastowo przejąć wszystkie funkcje i zapewnić pełen dostęp do zasobów, gwarantując nieprzerwaną pracę systemów i odporność na awarie.

Taka usługa stanowi przy tym unikalną ofertę w skali rynku – w T-Mobile wprowadzamy ją jako pierwsi do portfolio rozwiązań komercyjnych dla klientów biznesowych. Z opcji może tym samym skorzystać każda firma, dla której ciągłość pracy jest najważniejsza. W przypadku aplikacji moBiLET, w której klienci dokonują płatności całodobowo, niezawodność jest właśnie takim priorytetem.

Mobile Traffic Data to twórca innowacyjnych technologii informatycznych

(EXEK, moBiLET) wdrażanych przez samorządy, spółki samorządowe i publiczne oraz przedsiębiorstwa. Firma jest obecnie jednym z liderów branży płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Aplikacja moBiLET jest dostępna dla użytkowników na terenie całej Polski. Mobile Traffic Data należy zarazem do grupy kapitałowej Stadtraum, która od ponad 20 lat dostarcza m.in. usługi projektowe oraz zajmuje się kompleksową obsługą parkingów.

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2022/01/wprowadzamy-unikalna-w-skali-rynku-usluge-metrocluster.html