Internet netianext z certyfikatem ISO

internet prędkość

internet prędkość

Internet: netianext z certyfikatem ISO

Zaawansowane, chmurowe usługi ICT z linii NetiaNext, usługi kolokacji we wszystkich obiektach Data Center, a także rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, które oferuje Netia przeszły pomyślnie audyt, w efekcie którego utrzymały lub uzyskały certyfikat ISO IEC 27001:2017.

Funkcjonujący z Netii System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) w zakresie usług chmurowych i kolokacyjnych, oferowanych klientom biznesowym przeszedł pomyślnie audyt instytucji nadzoru (DEKRA Certification GmbH) i uzyskał przedłużenie ważności certyfikatu ISO IEC 27001:2017 wraz z rozszerzeniem jego zasięgu o nowy obiekt Data Center w Jawczycach pod Warszawą oraz zmodernizowany obiekt DC w Krakowie.

Audytowi poddany został również SZBI w zakresie świadczenia rozwiązań cyberbezpieczeństwa (12 zróżnicowanych produktów i usług, włącznie z Security Operations Center). W efekcie kompleksowego audytu Netia uzyskała certyfikat ISO IEC 27001:2017 dla wszystkich swoich obiektów Data Center, na bazie których świadczy usługi kolokacji, chmury obliczeniowej i cyberbezpieczeństwa dla rynku biznesowego.

– Utrzymywanie wysokiego poziomu oferowanych produktów i usług pozwala nam zyskać zaufanie i lojalność klientów. Pomyślnie zaliczony audyt oraz podtrzymany certyfikat jest potwierdzeniem, że skutecznie realizujemy wdrożony System Zarządzania bezpieczeństwem informacji. Funkcjonujący SZBI to lepsza ochrona informacji powierzanych nam przez klientów i większe bezpieczeństwo oraz jakość świadczonych usług. – powiedział Piotr Moroz, Dyrektor ds. Usług Bezpieczeństwa w Netia S.A.

O Netii:

Netia jest jednym z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, częścią Grupy Polsat Plus. Na bazie nowoczesnej, wydajnej infrastruktury i dzięki wysokim kompetencjom zespołu pracowników, dostarcza klientom indywidualnym, przedsiębiorstwom i instytucjom kompleksowe usługi komunikacyjne oraz multimedialne on-line.

Klienci biznesowi znajdą w ofercie Grupy Netia m.in. najwyższej jakości usługi dostępu do internetu, transmisji danych, komunikacji głosowej, komunikacji zintegrowanej oraz szereg zaawansowanych rozwiązań ICT (NetiaNext), opracowanych z myślą o usprawnieniu procesów i zwiększeniu efektywności.

Netia jest też jednym z czołowych dostawców rozwiązań chmurowych w Polsce oraz właścicielem 5 Data Center zlokalizowanych w Krakowie, Warszawie i okolicach. Zapewnia też pełną gamę rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, z Security Operations Center (SOC) włącznie.

źródło: https://my.netia.pl/pr/694437/kluczowe-uslugi-netianext-z-certyfikatem-iso-iec-27001-2017