Internet rejestr danych kontaktowych

internet prędkość

internet prędkość

Internet rejestr danych kontaktowych

RDK, czyli Twoja pamięć zewnętrzna

23.04.2021

Nie pamiętasz kiedy Twój dowód straci ważność? Nie musisz! Przypomnimy Ci. SMS-em lub e-mailem powiadomimy też o terminie odbioru. Daj nam szansę to zrobić – dołącz do Rejestru Danych Kontaktowych.
Ikona smartfona, który trzyma megafon, z którego wylatują ikony powiadomień.

RDK, czyli Rejestr Danych Kontaktowych działa od 22 grudnia 2019 roku. Jego główny cel to usprawnienie komunikacji na linii urząd – obywatel. Jak to działa?
W bezpiecznych rękach

RDK to baza, w której możesz zostawić swoje aktualne dane kontaktowe – numeru telefonu i / lub adresu e-mail. Są tam w pełni bezpieczne.

– Dostęp do RDK mają wyłącznie uprawnieni i przeszkoleni urzędnicy. Nie ma więc ryzyka, że nasze dane – adres e-mail i numer telefonu wpadną w niepowołane ręce – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Nikt nie może z nich korzystać w innym celu niż informowanie o sprawach administracyjnych – dodaje.

Dlaczego warto dołączyć do Rejestru Danych Kontaktowych? Po to, by nie musieć o wszystkim pamiętać. Dzięki temu szybko i skutecznie dostaniesz powiadomienie o:

dokumentach gotowych do odbioru,

rozpatrzeniu złożonych wniosków,
potrzebie uzupełnienia dokumentów lub informacji w Twoich sprawach prowadzonych w urzędach.

Jakie konkretnie powiadomienia wysyłamy? Najpopularniejsze to o zbliżającym się terminie upływu ważności dowodu osobistego i gotowości odbioru nowego.

W zależności od tego, jakie dane zostawisz – powiadomienie przyjdzie SMSem lub mailem.

WAŻNE! RDK nie jest używane do rozsyłania informacji marketingowych ani reklam, ale wyłącznie do informowania o sprawach bezpośrednio dotyczących Ciebie.
Miliony wiadomości

– Do tej pory do Rejestru Danych Kontaktowych dołączyło ponad sześć milionów osób. Od początku uruchomienia usługi do końca marca tego roku wysłaliśmy prawie osiem milionów powiadomień. Dokładnie 4 732 875 SMS-ów i 2 913 354 wiadomości e-mail – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Usługa jest coraz bardziej popularna – dodaje.

Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku do RDK dopisało się prawie 600 tysięcy osób (dokładnie 559 474).

Z ciekawostek – zdecydowana większość Polaków (6 129 399) podaje do kontaktu jedynie swój numer telefonu. Wystarczy i to! Adresy e-mail dołączyło 1 584 433 osób.

Jeśli zastanawiacie się, jak dołączyć swoje dane do RDK – już tłumaczymy!
Dołącz i zapomnij

To proste. I możliwe na dwa sposoby. Jeśli chcecie zrobić to online – wystarczy wejść na portal GOV.pl i wybrać tam usługę Skorzystaj z Rejestru Danych Kontaktowych (RDK). By to zrobić, będziecie potrzebowali profilu zaufanego.

Jeśli chcecie przekazać do RDK swój numer telefonu i adres email – miejcie pod ręką telefon i dostęp do poczty elektronicznej. Teraz wystarczy, że wpiszecie dane w odpowiednie pola, zalogujecie się profilem zaufanym. Potwierdzicie dane kodami, które otrzymacie emailem i sms-em i… gotowe!

Jeśli nie macie przy sobie telefonu i dostępu do poczty – kody, które otrzymacie są ważne przez 24h.

Użyjcie ich, korzystając z usługi Potwierdź swoje dane kontaktowe w Rejestrze Danych Kontaktowych (RDK). Ją także znajdziecie na GOV.pl.

Swoje dane możecie przekazać do RDK także offline, czyli wypełniając formularz dostępny w każdym urzędzie gminy.

Wierzymy, że e-Polak potrafi, dlatego zdecydowanie bardziej polecamy jednak działanie online.

Dołącz do RDK i daj sobie przypomnieć – warto!

Rejestr Danych Kontaktowych powstał w ramach projektu „Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rdk-czyli-twoja-pamiec-zewnetrzna