Internet światłowodowy dla nauczycieli

speed testy
speed testy

Pomagamy nauczycielom – kolejna firma dołącza do naszej inicjatywy
27.04.2020

Od pierwszego dnia zawieszenia zajęć w szkołach staramy się ułatwiać zdalną edukację. Uruchomiliśmy portal www.gov.pl/zdalnelekcje, przeznaczyliśmy 186 milionów złotych na dofinansowanie zakupu laptopów, zachęcamy firmy do połączenia wysiłków. Mamy kolejne efekty.

Obrazek podzielony na dwie części. Po prawej stronie uśmiechnięta kobieta, po lewej na białym tle błękitne napisy: Internet światłowodowy dla nauczycieli. Oferta specjalna Internetu światłowodowego dla nauczycieli od Inea za 1 zł. Poniżej logotypu MC i Inei.
Tym razem dołącza do nas INEA – dostawca internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Przygotowała specjalną ofertę dla dwóch tysięcy nauczycieli. Dzięki niej – nawet przez pół roku – będą mogli korzystać z szybkiego internetu, a zapłacą za to… 1 zł miesięcznie!

1 Gb/s za 1 zł

  • To budujące jak wiele firm postanowiło dołączyć do naszej inicjatywy, połączyć wysiłki i pomysły, by wspólnie wyjść naprzeciw potrzebom nauczycieli. Jesteśmy za to wdzięczni. Jednocześnie tych których jeszcze nie ma z nami, zachęcamy do zaangażowania – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Oferta firmy INEA jest skierowana do dwóch tysięcy nauczycieli i obowiązuje do 30 czerwca. To oznacza, że do tego dnia można się na nią zdecydować. Obowiązuje przez pół roku od podpisania umowy. Dotyczy osób, które mieszkają w zasięgu otwartej sieci światłowodowej udostępnianej pod marką Fiberhost, budowanej w ramach m.in. Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Z oferty mogą skorzystać tylko osoby, które wcześniej nie były klientami INEA. Umowa zawierana jest na 24 miesiące z możliwością jej wypowiedzenia – bez konsekwencji – w okresie do sześciu miesięcy. W tym czasie szybki internet (1Gb/s) będzie udostępniany zainteresowanym nauczycielom za 1 zł miesięcznie.

Nowe wyzwania

  • Od wielu lat jesteśmy dostawcą internetu światłowodowego do szkół. Z naszych usług korzysta dziś ponad 1200 placówek edukacyjnych w Wielkopolsce. Do końca tego roku planujemy powiększyć tę liczbę do 2500 szkół w całej Polsce – mówi Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A. – Nowym wyzwaniem w czasie, gdy zarówno dzieci jak i nauczyciele mają ograniczony dostęp do szkół, jest dostęp do internetu w domu. Szybkie i stabilne łącze symetryczne to dzisiaj podstawa zdalnej nauki oraz komunikacji – dodaje.

Uczycie się i pracujecie zdalnie? Chcecie wiedzieć, który operator oferuje promocje w związku z epidemią? Gdzie możecie liczyć na rabat, odroczenie płatności, odkodowane kanały i załatwienie wszystkich formalności online? Zbieramy dla Was te informacje – zajrzyjcie na naszą stronę www.gov.pl/cyfryzacja.

źródło: gov.pl