Internet światowy szczyt cyfrowy

internet prędkość

internet prędkość

Internet światowy szczyt cyfrowy

IGF 2021 – odliczamy!

31.03.2021

Dokładnie za 250 dni w Katowicach rozpocznie się Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ – Forum Zarządzania Internetem (IGF 2021). Na Śląsku zapadną najważniejsze decyzje związane z przyszłością internetu.
Grafika wektorowa na szarym tle. Z lewej strony logo Szczytu Cyfrowego ONZ – z tekstem: IGF 2021. Internet Governance Forum, Poland. Internet United. Z prawej strony – trzy osoby stoją przy kalendarzu, jedna siedzi na jego szczycie trzymając na kolanach laptopa. Na kalendarzu zaznaczony jest termin 6-10 grudnia.

6-10 grudnia 2021 roku – warto zapisać tę datę w kalendarzu. To właśnie wtedy w Katowicach odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ, a Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata. Głos w debacie może jednak zabrać każdy. Bardzo na to liczymy!

Wspólna sieć

Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF – Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.

W dyskusję włączają się m.in. przedstawiciele państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

– ONZ docenił nasze działania na arenie międzynarodowej. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem organizowanego przez ONZ Szczytu Cyfrowego. I to w Polsce będziemy wspólnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości globalnej sieci – jego rozwoju i dalszego działania – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Szczyt Cyfrowy ONZ będzie miejscem otwartej i realnej debaty. Hasło tegorocznej konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet), czyli wolny, niepodzielny, wspólny internet, rozumiany jako sieć łącząca wszystkich użytkowników w jedną społeczność – dodaje.
Wideo

Zgłoś temat

– Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ w Polsce poruszane będą globalne tematy związane m.in. z cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją, prywatnością w sieci i dostępem do internetu. W Europie dostęp do sieci jest dobry, jednak w skali świata – aż połowa populacji nie ma do niego dostępu – mówi Krzysztof Szubert, pełnomocnik Rzeczypospolitej Polskiej ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

O czym jeszcze będą rozmawiać uczestnicy IGF? To zależy także od każdego z nas! Macie niepowtarzalną szansę wpływu na program tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ. Wystarczy zaproponować temat.

– Dzień „zero” to wydarzenia poprzedzające IGF i idealne miejsce dla polskich partnerów. Jak będzie wyglądał? To zależy tylko od nas. Zachęcam polskie firmy, organizacje i instytucje, aby zgłaszały swoje pomysły. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu może to być prawdziwie polski dzień na Szczycie Cyfrowym ONZ – wyjaśnia Krzysztof Szubert.

Możecie zgłosić propozycje warsztatów, paneli, wydarzeń. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź stronę Szczytu Cyfrowego www.igf2021.pl

Widzimy się w Katowicach za 250 dni!

źrodło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/igf-2021–odliczamy